FirmoscopFirme › ANDRA-SIL SRL

ANDRA-SIL SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Sat Horpaz Com. Miroslava
CUI 10590413 · J22/534/1998
Atenție sporită Re-verificat · 28 iulie 2026
Insolvență / radiereInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență / radiere în registrele oficiale.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39.075 din 40.969 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 90.842 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANDRA-SIL SRL
CUI 10590413
Nr. Reg. Comerțului J22/534/1998
Sediu Sat Horpaz Com. Miroslava, Iaşi

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 28 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
0 lei
profitul din ultimul bilanț

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

ANDRA-SIL SRL, cu sediul în Sat Horpaz Com. Miroslava, are codul unic de înregistrare (CUI) 10590413, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/534/1998. Firma a fost înființată la data de 27 mai 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, ANDRA-SIL SRL figura cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareRADIERE din data 02.03.2026
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă
Datorii / capital
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență/lichidare în registrele oficiale.

Reprezentanți

RUSU PETRU · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei 0 lei

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)32
Dintre care în insolvență / radiate16

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută ANDRA-SIL SRL după CUI 10590413.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Iaşi

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Vezi raportul complet de risc pentru ANDRA-SIL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANDRA-SIL SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă ANDRA-SIL SRL în sectorul său?

ANDRA-SIL SRL ocupă locul 39.075 din 40.969 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANDRA-SIL SRL față de firmele din același domeniu?

ANDRA-SIL SRL este mai veche decât 83% dintre cele 90.842 firme active cu CAEN 4711.

Este ANDRA-SIL SRL o firmă activă?

Nu — ANDRA-SIL SRL figurează cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este ANDRA-SIL SRL în insolvență?

La ultima verificare, ANDRA-SIL SRL (CUI 10590413) figura cu o procedură de insolvență, reorganizare sau faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în ANDRA-SIL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANDRA-SIL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANDRA-SIL SRL plătitoare de TVA?

Nu, ANDRA-SIL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANDRA-SIL SRL?

În anul 2025, ANDRA-SIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANDRA-SIL SRL?

Firmoscop analizează ANDRA-SIL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 28 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.