FirmoscopFirme › ANTON GENERAL SRL

ANTON GENERAL SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Bucureşti Sectorul 5
CUI 14592123 · J40/3279/2002
Atenție sporită Re-verificat · 27 iulie 2026
Insolvență / radiereInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență / radiere în registrele oficiale.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.799 din 40.975 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 90.813 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANTON GENERAL SRL
CUI 14592123
Nr. Reg. Comerțului J40/3279/2002
Sediu social Str. Trompetului nr. 81, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 52274

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 27 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2020
975.456 lei
-29.0% vs 2019
Profit net 2020
-109.259 lei
-240.3% vs 2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

ANTON GENERAL SRL, cu sediul în Bucureşti Sectorul 5, are codul unic de înregistrare (CUI) 14592123, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/3279/2002. Firma a fost înființată la data de 19 aprilie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, ANTON GENERAL SRL figura cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 975.456 lei și un rezultat net de -109.259 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareRADIERE din data 08.03.2024
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (75/100)
Marjă netă-11.2%
Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență/lichidare în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Reprezentanți

CII IVAN COSMIN-CONSTANTIN · lichidator judiciarIVAN COSMIN-CONSTANTIN · reprezentant al persoanei juridice

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 975.456 lei -109.259 lei 1
Încă 4 ani de bilanț (2016–2019)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)143
Dintre care în insolvență / radiate142

Legăturile sunt făcute după numele reprezentanților, deci pot apărea și persoane diferite care poartă același nume. Verifică înainte să tragi o concluzie.

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută ANTON GENERAL SRL după CUI 14592123.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Bucureşti

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Vezi raportul complet de risc pentru ANTON GENERAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANTON GENERAL SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă ANTON GENERAL SRL în sectorul său?

ANTON GENERAL SRL ocupă locul 8.799 din 40.975 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANTON GENERAL SRL față de firmele din același domeniu?

ANTON GENERAL SRL este mai veche decât 80% dintre cele 90.813 firme active cu CAEN 4711.

Este ANTON GENERAL SRL o firmă activă?

Nu — ANTON GENERAL SRL figurează cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este ANTON GENERAL SRL în insolvență?

La ultima verificare, ANTON GENERAL SRL (CUI 14592123) figura cu o procedură de insolvență, reorganizare sau faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în ANTON GENERAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANTON GENERAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANTON GENERAL SRL plătitoare de TVA?

Nu, ANTON GENERAL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANTON GENERAL SRL?

În anul 2020, ANTON GENERAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 975.456 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANTON GENERAL SRL?

Firmoscop analizează ANTON GENERAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 27 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.