FirmoscopFirme › ALPERA SRL

ALPERA SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 22542630 · J05/2545/2007
Atenție sporită Re-verificat · 31 iulie 2026
Insolvență / radiereNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență / radiere în registrele oficiale.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 551 din 651 firme active cu bilanț depus (CAEN 9609)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 2.304 firme active din sector
SectorCAEN 9609 · Alte activități de servicii n.c.a. →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALPERA SRL
CUI 22542630
Nr. Reg. Comerțului J05/2545/2007
Sediu social Str. Nicolae Beldiceanu nr. 85D, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410177

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2021
1.538 lei
+43.0% vs 2020
Profit net 2021
-1.391 lei
-242.7% vs 2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

ALPERA SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 22542630, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/2545/2007. Firma a fost înființată la data de 10 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN 9609).

La ultima verificare, ALPERA SRL figura cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 1.538 lei și un rezultat net de -1.391 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareRADIERE din data 05.12.2022
CAEN9609 · Alte activități de servicii n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (79/100)
Marjă netă-90.4%
Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență/lichidare în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Reprezentanți

CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ NAN GEORGE-CĂLIN · lichidatorNAN GEORGE-CĂLIN · reprezentant al persoanei juridice

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 1.538 lei -1.391 lei
Încă 5 ani de bilanț (2016–2020)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice sau achiziții directe atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)6
Dintre care în insolvență / radiate6

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută ALPERA SRL după CUI 22542630.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Bihor

Vezi topul: Servicii personale în Bihor →

Vezi raportul complet de risc pentru ALPERA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALPERA SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă ALPERA SRL în sectorul său?

ALPERA SRL ocupă locul 551 din 651 firme active cu bilanț depus în CAEN 9609 (Alte activități de servicii n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALPERA SRL față de firmele din același domeniu?

ALPERA SRL este mai veche decât 91% dintre cele 2.304 firme active cu CAEN 9609.

Este ALPERA SRL o firmă activă?

Nu — ALPERA SRL figurează cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este ALPERA SRL în insolvență?

La ultima verificare, ALPERA SRL (CUI 22542630) figura cu o procedură de insolvență, reorganizare sau faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în ALPERA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALPERA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALPERA SRL plătitoare de TVA?

Nu, ALPERA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALPERA SRL?

În anul 2021, ALPERA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.538 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALPERA SRL?

Firmoscop analizează ALPERA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.