FirmoscopFirme › ALTINEA SERV SRL

ALTINEA SERV SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 22894254 · J2007003113056
Atenție sporită Re-verificat · 30 iulie 2026
Insolvență / radiereNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență / radiere în registrele oficiale.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.019 din 10.652 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 20.443 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALTINEA SERV SRL
CUI 22894254
Nr. Reg. Comerțului J2007003113056
Sediu social Str. George Enescu nr. 9, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410034

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
2.205 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-392.585 lei
-24274.0% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

ALTINEA SERV SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 22894254, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007003113056. Firma a fost înființată la data de 10 decembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, ALTINEA SERV SRL figura cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.205 lei și un rezultat net de -392.585 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăCritică (20/100)
Marjă netă-17804.3%
Datorii / capital
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență/lichidare în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Reprezentanți

CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ ORBAI FLORICA-CAMELIA · lichidator judiciar provizoriu

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.205 lei -392.585 lei
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Nu am identificat un grup de firme conectate prin administratori comuni.

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută ALTINEA SERV SRL după CUI 22894254.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Bihor

Vezi topul: Consultanță în Bihor →

Vezi raportul complet de risc pentru ALTINEA SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALTINEA SERV SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă ALTINEA SERV SRL în sectorul său?

ALTINEA SERV SRL ocupă locul 10.019 din 10.652 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALTINEA SERV SRL față de firmele din același domeniu?

ALTINEA SERV SRL este mai veche decât 87% dintre cele 20.443 firme active cu CAEN 7020.

Este ALTINEA SERV SRL o firmă activă?

Nu — ALTINEA SERV SRL figurează cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este ALTINEA SERV SRL în insolvență?

La ultima verificare, ALTINEA SERV SRL (CUI 22894254) figura cu o procedură de insolvență, reorganizare sau faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în ALTINEA SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALTINEA SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALTINEA SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, ALTINEA SERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALTINEA SERV SRL?

În anul 2025, ALTINEA SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.205 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALTINEA SERV SRL?

Firmoscop analizează ALTINEA SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.