FirmoscopFirme › FUDULEA SRL

FUDULEA SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Vasile Alecsandri Com. Stejaru
CUI 2364792 · J36/149/1991
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 iulie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Fără probleme găsite

Nu am găsit probleme în registrele publice: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără insolvență. Pentru contracte pe sume mari, cere raportul complet.

Verdictul e prima verificare. Raportul complet arată plafonul de credit recomandat, bilanțurile pe 12 ani și dosarele din instanță, cu sursa fiecăruia. Gratuit, cu un email.

Plafon de credit, bilanțuri pe 12 ani, dosare din instanță. Fără card.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 905 din 9.609 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 27.745 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FUDULEA SRL
Cod fiscal (CIF) RO2364792
Nr. Reg. Comerțului J36/149/1991
Sediu social Sat VASLIE ALECSANDRI, Sat Vasile Alecsandri Com. Stejaru, jud. TULCEA, 827217

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.486.471 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
2.794.272 lei
-10.0% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

FUDULEA SRL, cu sediul în Sat Vasile Alecsandri Com. Stejaru, are codul unic de înregistrare (CUI) 2364792, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/149/1991. Firma a fost înființată la data de 2 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, FUDULEA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.486.471 lei și un rezultat net de 2.794.272 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.12.1992
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă43.1%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 8.113 de firme din CAEN 111 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.562 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.486.471 lei 2.794.272 lei 8
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Nu am identificat un grup de firme conectate prin administratori comuni.

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută FUDULEA SRL după CUI 2364792.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Tulcea

Vezi topul: Agricultură în Tulcea →

Vezi raportul complet de risc pentru FUDULEA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FUDULEA SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă FUDULEA SRL în sectorul său?

FUDULEA SRL ocupă locul 905 din 9.609 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FUDULEA SRL față de firmele din același domeniu?

FUDULEA SRL este mai veche decât 99% dintre cele 27.745 firme active cu CAEN 0111.

Este FUDULEA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FUDULEA SRL (CUI 2364792) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FUDULEA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FUDULEA SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în FUDULEA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FUDULEA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FUDULEA SRL plătitoare de TVA?

Da, FUDULEA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FUDULEA SRL?

În anul 2025, FUDULEA SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.486.471 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FUDULEA SRL?

Firmoscop analizează FUDULEA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.