FirmoscopFirme › DAVID MARK TRANS SRL

DAVID MARK TRANS SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 24087781 · J2008001171048
Verifică înainte Re-verificat · 28 iulie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Verifică înainte

Situație financiară critică. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.339 din 7.662 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 17.435 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAVID MARK TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO24087781
Nr. Reg. Comerțului J2008001171048
Sediu social Str. Lalelelor nr. 7, Mun. Bacău, 600126

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 28 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
554 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
-42.221 lei
-5.3% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

DAVID MARK TRANS SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 24087781, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008001171048. Firma a fost înființată la data de 23 iunie 2008 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, DAVID MARK TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 554 lei și un rezultat net de -42.221 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 08.03.2023
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăCritică (20/100)
Marjă netă-7621.1%
Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Reprezentanți

DAVID CRISTIAN · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 554 lei -42.221 lei 1
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)22
Dintre care în insolvență / radiate8

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută DAVID MARK TRANS SRL după CUI 24087781.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Bacău

Vezi raportul complet de risc pentru DAVID MARK TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAVID MARK TRANS SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă DAVID MARK TRANS SRL în sectorul său?

DAVID MARK TRANS SRL ocupă locul 7.339 din 7.662 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAVID MARK TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

DAVID MARK TRANS SRL este mai veche decât 86% dintre cele 17.435 firme active cu CAEN 8299.

Este DAVID MARK TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DAVID MARK TRANS SRL (CUI 24087781) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DAVID MARK TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DAVID MARK TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în DAVID MARK TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAVID MARK TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAVID MARK TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, DAVID MARK TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAVID MARK TRANS SRL?

În anul 2025, DAVID MARK TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 554 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAVID MARK TRANS SRL?

Firmoscop analizează DAVID MARK TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 28 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.