FirmoscopFirme › GREENTREE APPLICATIONS SRL

GREENTREE APPLICATIONS SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 28535659 · J2011006350406
Atenție sporită Re-verificat · 31 iulie 2026
Insolvență / radiereNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență / radiere în registrele oficiale.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 121 din 3.287 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 8.555 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GREENTREE APPLICATIONS SRL
CUI 28535659
Nr. Reg. Comerțului J2011006350406
Sediu social Bld. Mareşal Alexandru Averescu nr. 15B/C, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
13.775.592 lei
+4.0% vs 2023
Profit net 2024
518.341 lei
-28.7% vs 2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

GREENTREE APPLICATIONS SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28535659, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011006350406. Firma a fost înființată la data de 24 mai 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, GREENTREE APPLICATIONS SRL figura cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 13.775.592 lei și un rezultat net de 518.341 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareRADIERE din data 15.01.2026
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă3.8%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.293 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 45,8%.

Mărime față de sector17 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.318 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență/lichidare în registrele oficiale. · Profitabilă 9 ani consecutivi.

Reprezentanți

BENJAMIN NEWELL · administrator

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 13.775.592 lei 518.341 lei 17
Încă 8 ani de bilanț (2016–2023)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice sau achiziții directe atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Nu am identificat un grup de firme conectate prin administratori comuni.

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută GREENTREE APPLICATIONS SRL după CUI 28535659.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Bucureşti

Vezi topul: IT & Software în București →

Vezi raportul complet de risc pentru GREENTREE APPLICATIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GREENTREE APPLICATIONS SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă GREENTREE APPLICATIONS SRL în sectorul său?

GREENTREE APPLICATIONS SRL ocupă locul 121 din 3.287 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GREENTREE APPLICATIONS SRL față de firmele din același domeniu?

GREENTREE APPLICATIONS SRL este mai veche decât 90% dintre cele 8.555 firme active cu CAEN 6220.

Este GREENTREE APPLICATIONS SRL o firmă activă?

Nu — GREENTREE APPLICATIONS SRL figurează cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este GREENTREE APPLICATIONS SRL în insolvență?

La ultima verificare, GREENTREE APPLICATIONS SRL (CUI 28535659) figura cu o procedură de insolvență, reorganizare sau faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în GREENTREE APPLICATIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GREENTREE APPLICATIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GREENTREE APPLICATIONS SRL plătitoare de TVA?

Nu, GREENTREE APPLICATIONS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GREENTREE APPLICATIONS SRL?

În anul 2024, GREENTREE APPLICATIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.775.592 lei și un număr mediu de 17 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GREENTREE APPLICATIONS SRL?

Firmoscop analizează GREENTREE APPLICATIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.