FirmoscopFirme › DOBRANASIG SRL

DOBRANASIG SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Carei
CUI 34544627 · J30/337/2015
Atenție sporită Re-verificat · 30 iulie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.053 din 5.354 firme active cu bilanț depus (CAEN 6622)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 11.170 firme active din sector
SectorCAEN 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DOBRANASIG SRL
CUI 34544627
Nr. Reg. Comerțului J30/337/2015
Sediu social Str. Bujorului nr. 12, Mun. Carei, jud. SATU MARE, 445100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2017
1.222 lei
-94.0% vs 2016
Profit net 2017
357 lei
-90.3% vs 2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

DOBRANASIG SRL, cu sediul în Mun. Carei, are codul unic de înregistrare (CUI) 34544627, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/337/2015. Firma a fost înființată la data de 21 mai 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622).

La ultima verificare, DOBRANASIG SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 1.222 lei și un rezultat net de 357 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.04.2017
CAEN6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (83/100)
Marjă netă29.2%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-94%).

Reprezentanți

DOBRAN ALEXANDRU · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 1.222 lei 357 lei
Încă 1 an de bilanț (2016–2016)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)1
Dintre care în insolvență / radiate1

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută DOBRANASIG SRL după CUI 34544627.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Satu Mare

Vezi raportul complet de risc pentru DOBRANASIG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DOBRANASIG SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă DOBRANASIG SRL în sectorul său?

DOBRANASIG SRL ocupă locul 5.053 din 5.354 firme active cu bilanț depus în CAEN 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DOBRANASIG SRL față de firmele din același domeniu?

DOBRANASIG SRL este mai veche decât 62% dintre cele 11.170 firme active cu CAEN 6622.

Este DOBRANASIG SRL o firmă activă?

DOBRANASIG SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este DOBRANASIG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DOBRANASIG SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în DOBRANASIG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DOBRANASIG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DOBRANASIG SRL plătitoare de TVA?

Nu, DOBRANASIG SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DOBRANASIG SRL?

În anul 2017, DOBRANASIG SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.222 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DOBRANASIG SRL?

Firmoscop analizează DOBRANASIG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.