FirmoscopFirme › GTACADASTRU SRL

GTACADASTRU SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Bârnova, Comuna Bârnova
CUI 35921237 · J22/898/2016
Atenție sporită Re-verificat · 27 iulie 2026
Insolvență / radiereNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență / radiere în registrele oficiale.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16.062 din 17.821 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 32.585 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GTACADASTRU SRL
CUI 35921237
Nr. Reg. Comerțului J22/898/2016
Sediu social Str. Capela Inculeţ nr. 8, mansardă, Sat Bârnova Com. Bârnova, jud. IAŞI, 707035

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 27 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2020
13.500 lei
-77.0% vs 2019
Profit net 2020
-24.263 lei
-70.8% vs 2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

GTACADASTRU SRL, cu sediul în Sat Bârnova, Comuna Bârnova, are codul unic de înregistrare (CUI) 35921237, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/898/2016. Firma a fost înființată la data de 6 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, GTACADASTRU SRL figura cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 13.500 lei și un rezultat net de -24.263 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareRADIERE din data 06.09.2021
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăCritică (8/100)
Marjă netă-179.7%
Datorii / capital
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență/lichidare în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-77%).

Reprezentanți

ADĂSCĂLIŢEI TEODORA ALEXANDRA · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 13.500 lei -24.263 lei 1
Încă 4 ani de bilanț (2016–2019)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)2

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută GTACADASTRU SRL după CUI 35921237.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Nu am înregistrat nicio modificare la Registrul Comerțului de când urmărim această firmă. Dacă se schimbă numele, sediul sau administratorul, vei vedea schimbarea aici.

Firme similare în Iaşi

Vezi raportul complet de risc pentru GTACADASTRU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GTACADASTRU SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă GTACADASTRU SRL în sectorul său?

GTACADASTRU SRL ocupă locul 16.062 din 17.821 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GTACADASTRU SRL față de firmele din același domeniu?

GTACADASTRU SRL este mai veche decât 54% dintre cele 32.585 firme active cu CAEN 7112.

Este GTACADASTRU SRL o firmă activă?

Nu — GTACADASTRU SRL figurează cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este GTACADASTRU SRL în insolvență?

La ultima verificare, GTACADASTRU SRL (CUI 35921237) figura cu o procedură de insolvență, reorganizare sau faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în GTACADASTRU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GTACADASTRU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GTACADASTRU SRL plătitoare de TVA?

Nu, GTACADASTRU SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GTACADASTRU SRL?

În anul 2020, GTACADASTRU SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.500 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GTACADASTRU SRL?

Firmoscop analizează GTACADASTRU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 27 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.