FirmoscopFirme › DCD EVALUARI SRL

DCD EVALUARI SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 35994026 · J40/5925/2016
Atenție sporită Re-verificat · 30 iulie 2026
Insolvență / radiereNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență / radiere în registrele oficiale.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.115 din 10.382 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 32.264 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DCD EVALUARI SRL
CUI 35994026
Nr. Reg. Comerțului J40/5925/2016
Sediu social Str. Lotrioara nr. 20, CAMERA NR. 7, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 32172

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2020
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2020
-300 lei
0.0% vs 2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

DCD EVALUARI SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35994026, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5925/2016. Firma a fost înființată la data de 21 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, DCD EVALUARI SRL figura cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -300 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareRADIERE din data 12.03.2021
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăCritică (30/100)
Marjă netă
Datorii / capital
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență/lichidare în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Reprezentanți

DIACONU DRAGOŞ · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 0 lei -300 lei 0
Încă 4 ani de bilanț (2016–2019)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)4
Dintre care în insolvență / radiate2

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută DCD EVALUARI SRL după CUI 35994026.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Bucureşti

Vezi topul: Consultanță în București →

Vezi raportul complet de risc pentru DCD EVALUARI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DCD EVALUARI SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă DCD EVALUARI SRL în sectorul său?

DCD EVALUARI SRL ocupă locul 9.115 din 10.382 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DCD EVALUARI SRL față de firmele din același domeniu?

DCD EVALUARI SRL este mai veche decât 44% dintre cele 32.264 firme active cu CAEN 7022.

Este DCD EVALUARI SRL o firmă activă?

Nu — DCD EVALUARI SRL figurează cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este DCD EVALUARI SRL în insolvență?

La ultima verificare, DCD EVALUARI SRL (CUI 35994026) figura cu o procedură de insolvență, reorganizare sau faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în DCD EVALUARI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DCD EVALUARI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DCD EVALUARI SRL plătitoare de TVA?

Nu, DCD EVALUARI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DCD EVALUARI SRL?

În anul 2020, DCD EVALUARI SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DCD EVALUARI SRL?

Firmoscop analizează DCD EVALUARI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.