FirmoscopFirme › AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L.

AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 49585692 · J24/243/2024
Atenție sporită Re-verificat · 30 iulie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 17.181 din 27.608 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 6% dintre cele 68.505 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L.
CUI 49585692
Nr. Reg. Comerțului J24/243/2024
Sediu social Str. Gheorghe Bilaşcu nr. 23, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430243

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
84.735 lei
ultimul bilanț
Profit net 2024
35.725 lei
profitul din ultimul bilanț

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 49585692, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/243/2024. Firma a fost înființată la data de 13 februarie 2024 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 84.735 lei și un rezultat net de 35.725 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.02.2024
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă42.2%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Reprezentanți

COZMA DANIEL-NICOLAE · administratorDAMIAN BOGDAN-COSTEL · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 84.735 lei 35.725 lei 1

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)2
Dintre care în insolvență / radiate1

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. după CUI 49585692.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Maramureş

Vezi topul: Construcții în Maramureș →

Vezi raportul complet de risc pentru AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L.? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 17.181 din 27.608 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 6% dintre cele 68.505 firme active cu CAEN 4120.

Este AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2024, AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 84.735 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează AVEMAYA CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.