FirmoscopFirme › MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L.

MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2024 · 1 an vechime · Municipiul Dej
CUI 50854115 · J2024039486002
Fără probleme găsite Re-verificat · 26 iulie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Fără probleme găsite

Nu am găsit probleme în registrele publice: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără insolvență. Pentru contracte pe sume mari, cere raportul complet.

Curată azi — dar o firmă se poate strica peste noapte: o datorie nouă la ANAF, un dosar în instanță, o cerere de insolvență. Dacă-i dai termen de plată, pune-o sub monitorizare și afli primul, gratuit.

Un email dacă verdictul se schimbă. Fără card.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.064 din 2.672 firme active cu bilanț depus (CAEN 4333)
Vechime relativămai veche decât 12% dintre cele 6.543 firme active din sector
SectorCAEN 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO50854115
Nr. Reg. Comerțului J2024039486002
Sediu social Str. Nicolae Iorga nr. 87, Mun. Dej, jud. CLUJ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 26 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
40.395 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
32.684 lei
profitul din ultimul bilanț

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Municipiul Dej, are codul unic de înregistrare (CUI) 50854115, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024039486002. Firma a fost înființată la data de 11 noiembrie 2024 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333).

La ultima verificare, MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 40.395 lei și un rezultat net de 32.684 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.11.2024
CAEN4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă80.9%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Reprezentanți

MOLOCA VALERIAN · administratorMOLOCA VALERIAN IOAN · administrator

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 40.395 lei 32.684 lei
Încă 1 an de bilanț (2024–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Nu am identificat un grup de firme conectate prin administratori comuni.

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. după CUI 50854115.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Nu am înregistrat nicio modificare la Registrul Comerțului de când urmărim această firmă. Dacă se schimbă numele, sediul sau administratorul, vei vedea schimbarea aici.

Firme similare în Cluj

Vezi raportul complet de risc pentru MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L.? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 2.064 din 2.672 firme active cu bilanț depus în CAEN 4333 (Lucrări de pardosire și placare a pereților), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 12% dintre cele 6.543 firme active cu CAEN 4333.

Este MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50854115) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 40.395 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează MOLOCAVAL CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 26 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.