FirmoscopFirme › AGORA IMPEX SRL

AGORA IMPEX SRL

Înființată în 1994 · 32 ani vechime · Mun. Zalău
CUI 5356980 · J1994000017319
Verifică înainte Re-verificat · 28 iulie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.685 din 11.233 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 27.123 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGORA IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO5356980
Nr. Reg. Comerțului J1994000017319
Sediu social Str. Ioan Slavici nr. 5, Mun. Zalău, jud. SĂLAJ, 450009

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 28 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
189.494 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
34.707 lei
+289.5% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

AGORA IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Zalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 5356980, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000017319. Firma a fost înființată la data de 18 martie 1994 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, AGORA IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 189.494 lei și un rezultat net de 34.707 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.01.1994
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăFragilă (50/100)
Marjă netă18.3%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Reprezentanți

SABĂU VIORICA · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 189.494 lei 34.707 lei
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)1
Dintre care în insolvență / radiate1

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută AGORA IMPEX SRL după CUI 5356980.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Sălaj

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Sălaj →

Vezi raportul complet de risc pentru AGORA IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGORA IMPEX SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă AGORA IMPEX SRL în sectorul său?

AGORA IMPEX SRL ocupă locul 4.685 din 11.233 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGORA IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

AGORA IMPEX SRL este mai veche decât 94% dintre cele 27.123 firme active cu CAEN 5630.

Este AGORA IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AGORA IMPEX SRL (CUI 5356980) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AGORA IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AGORA IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în AGORA IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGORA IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGORA IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, AGORA IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGORA IMPEX SRL?

În anul 2025, AGORA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 189.494 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGORA IMPEX SRL?

Firmoscop analizează AGORA IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 28 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.