FirmoscopFirme › AMOFAN COM SRL

AMOFAN COM SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Sat Hăulişca Com. Păuleşti
CUI 8593078 · J39/495/1996
Verifică înainte Re-verificat · 1 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Verifică înainte

Situație financiară critică. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 31.560 din 40.974 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 90.894 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AMOFAN COM SRL
CUI 8593078
Nr. Reg. Comerțului J39/495/1996
Sediu Sat Hăulişca Com. Păuleşti, Vrancea

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 august 2026.

Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
62.420 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
9.910 lei
+55.8% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

AMOFAN COM SRL, cu sediul în Sat Hăulişca Com. Păuleşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 8593078, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/495/1996. Firma a fost înființată la data de 3 iulie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, AMOFAN COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 62.420 lei și un rezultat net de 9.910 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.07.1996
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăCritică (44/100)
Marjă netă15.9%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 663 de firme din Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,5%.

Datorii / capital
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Reprezentanți

BRATOSIN FANICA · administrator

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 62.420 lei 9.910 lei
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice sau achiziții directe atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Nu am identificat un grup de firme conectate prin administratori comuni.

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută AMOFAN COM SRL după CUI 8593078.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Vrancea

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vrancea →

Vezi raportul complet de risc pentru AMOFAN COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AMOFAN COM SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă AMOFAN COM SRL în sectorul său?

AMOFAN COM SRL ocupă locul 31.560 din 40.974 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AMOFAN COM SRL față de firmele din același domeniu?

AMOFAN COM SRL este mai veche decât 86% dintre cele 90.894 firme active cu CAEN 4711.

Este AMOFAN COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AMOFAN COM SRL (CUI 8593078) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AMOFAN COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AMOFAN COM SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în AMOFAN COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AMOFAN COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AMOFAN COM SRL plătitoare de TVA?

Nu, AMOFAN COM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AMOFAN COM SRL?

În anul 2025, AMOFAN COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 62.420 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AMOFAN COM SRL?

Firmoscop analizează AMOFAN COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.