FirmoscopFirme › PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL

PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 9750790 · J40/6649/1997
Atenție sporită Re-verificat · 28 iulie 2026
Insolvență / radiereInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență / radiere în registrele oficiale.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.940 din 9.257 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 17.009 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL
CUI 9750790
Nr. Reg. Comerțului J40/6649/1997
Sediu social Str. Vedea nr. 3, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 52084

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 28 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2022
0 lei
-100.0% vs 2021
Profit net 2022
-11.099 lei
+72.0% vs 2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 9750790, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/6649/1997. Firma a fost înființată la data de 11 septembrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL figura cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -11.099 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareRADIERE din data 11.06.2025
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăCritică (18/100)
Marjă netă
Mărime față de sector2 angajați · peste 48% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 6.151 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență/lichidare în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Reprezentanți

MAGEARU GABRIELA · administratorMAGEARU ADRIAN · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 0 lei -11.099 lei 2
Încă 6 ani de bilanț (2016–2021)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)3
Dintre care în insolvență / radiate3

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL după CUI 9750790.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Bucureşti

Vezi raportul complet de risc pentru PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL în sectorul său?

PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL ocupă locul 8.940 din 9.257 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL față de firmele din același domeniu?

PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL este mai veche decât 96% dintre cele 17.009 firme active cu CAEN 4321.

Este PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL o firmă activă?

Nu — PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL figurează cu procedură de insolvență sau radiere în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL în insolvență?

La ultima verificare, PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL (CUI 9750790) figura cu o procedură de insolvență, reorganizare sau faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL plătitoare de TVA?

Nu, PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL?

În anul 2022, PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL?

Firmoscop analizează PRO MAXX IMPORT-EXPORT 97 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 28 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.