Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › EMI GRUP IMPEX SRL

EMI GRUP IMPEX SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Zalău
CUI 10279787 · J31/17/1998
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
LichidareNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în lichidare în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMI GRUP IMPEX SRL
CUI 10279787
Nr. Reg. Comerțului J31/17/1998
Sediu social Str. Corneliu Coposu nr. 41, ap. 3, Mun. Zalău, jud. SĂLAJ, 450008

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SN INSOLV SPRL · lichidator

Identitate

Starelichidare
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Lichidare 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMI GRUP IMPEX SRL după CUI 10279787 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
24.957 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
-159.842 lei
-19.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-640.5%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în lichidare în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 288.792 lei20142015: 281.583 lei20152016: 232.809 lei20162017: 188.675 lei20172018: 160.032 lei20182019: 108.581 lei20192020: 34.730 lei20202021: 29.558 lei20212022: 42.251 lei20222023: 26.926 lei20232024: 31.667 lei20242025: 24.957 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 24.957 lei -159.842 lei 1
2024 31.667 lei -133.344 lei 1
2023 26.926 lei -9.001 lei 1
2022 42.251 lei -63.694 lei 1
2021 29.558 lei -24.230 lei 1
2020 34.730 lei -41.729 lei 2
2019 108.581 lei -41.625 lei 5
2018 160.032 lei -44.926 lei 5
2017 188.675 lei 12.084 lei 5
2016 232.809 lei 523 lei 6
2015 281.583 lei 3.750 lei 5
2014 288.792 lei 1.015 lei 6
2013 258.794 lei 3.423 lei 6
2012 313.922 lei 733 lei 6
2011 370.362 lei 10.141 lei 7
2010 458.805 lei 7.269 lei 6
2009 519.935 lei 15.434 lei 7
2008 508.540 lei 56 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11.637 zile+1.552 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -640,47%−219,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 317,78%+139,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,31×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -63,84%−36,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -217,78%−139,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 24.957 lei−6.710 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,1× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3.555 zile−1.823 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -86,49%−5,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.322 din 8.882 firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 18.545 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMI GRUP IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMI GRUP IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMI GRUP IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Zalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 10279787, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J31/17/1998. Firma a fost înființată la data de 5 martie 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN 4771).

La ultima verificare, EMI GRUP IMPEX SRL figura cu procedură de lichidare în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 24.957 lei și un rezultat net de -159.842 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMI GRUP IMPEX SRL?

EMI GRUP IMPEX SRL (CUI 10279787) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în lichidare în registrele oficiale.

Ce loc ocupă EMI GRUP IMPEX SRL în sectorul său?

EMI GRUP IMPEX SRL ocupă locul 6.322 din 8.882 firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMI GRUP IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

EMI GRUP IMPEX SRL este mai veche decât 92% dintre cele 18.545 firme active cu CAEN 4771.

Este EMI GRUP IMPEX SRL o firmă activă?

Nu — EMI GRUP IMPEX SRL figurează cu procedură de lichidare în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este EMI GRUP IMPEX SRL în insolvență?

La ultima verificare, EMI GRUP IMPEX SRL (CUI 10279787) figura cu procedură de lichidare în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în EMI GRUP IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMI GRUP IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMI GRUP IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, EMI GRUP IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMI GRUP IMPEX SRL?

În anul 2025, EMI GRUP IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.957 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMI GRUP IMPEX SRL?

Firmoscop analizează EMI GRUP IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sălaj →

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.