FirmoscopFirme › APASCO CONST SRL

APASCO CONST SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Com. Măneciu
CUI 10285983 · J29/220/1998
Atenție sporită Re-verificat · 1 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 3.987 firme active din sector
SectorCAEN 3511 · Producția de energie electrică →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire APASCO CONST SRL
CUI 10285983
Nr. Reg. Comerțului J29/220/1998
Sediu social Str. Tabla Butii nr. 285, Com. Măneciu, jud. PRAHOVA, 107355

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 august 2026.

Cât e de solidă financiar
Date insuficiente
fără bilanțuri publice
Cifră de afaceri
sub 395.000 lei
plafonul de scutire de TVA
Profit net
fără bilanțuri publice

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

APASCO CONST SRL, cu sediul în Com. Măneciu, are codul unic de înregistrare (CUI) 10285983, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/220/1998. Firma a fost înființată la data de 9 martie 1998 și are ca obiect principal de activitate Producția de energie electrică (CAEN 3511).

La ultima verificare, APASCO CONST SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.09.2013
CAEN3511 · Producția de energie electrică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăDate insuficiente (0/100)
Marjă netă
Datorii / capital
Termen de plată sugeratdoar avans
Plafon de credit orientativ

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Firma nu are bilanțuri publice suficiente pentru un scor.

Reprezentanți

BADIU DUMITRU BOGDAN · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

Ordin de mărime
Cifră de afaceri sub 395.000 lei pe an

Nu avem bilanț public depus pentru această firmă. Nu e înregistrată în scopuri de TVA, iar plafonul de scutire e 395.000 lei pe an (art. 310 Cod fiscal): peste el, înregistrarea devine obligatorie.

Orientativ. În plafon nu intră operațiunile scutite fără drept de deducere (medical, învățământ), iar o entitate care tocmai a depășit plafonul poate să nu fie încă înregistrată.

ANAF — registrul persoanelor impozabile înregistrate în scopuri de TVA
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
Nu avem bilanțuri publice pentru această firmă.

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice sau achiziții directe atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)1
Dintre care în insolvență / radiate1

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută APASCO CONST SRL după CUI 10285983.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Prahova

Vezi topul: Energie în Prahova →

Vezi raportul complet de risc pentru APASCO CONST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți APASCO CONST SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Cât de veche este APASCO CONST SRL față de firmele din același domeniu?

APASCO CONST SRL este mai veche decât 99% dintre cele 3.987 firme active cu CAEN 3511.

Este APASCO CONST SRL o firmă activă?

APASCO CONST SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este APASCO CONST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, APASCO CONST SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în APASCO CONST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru APASCO CONST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este APASCO CONST SRL plătitoare de TVA?

Nu, APASCO CONST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu APASCO CONST SRL?

Firmoscop analizează APASCO CONST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.