Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › AUTOSERVICE RAPID SRL

AUTOSERVICE RAPID SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Orş. Bocşa
CUI 1042560 · J11/629/1991
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTOSERVICE RAPID SRL
CUI 1042560
Nr. Reg. Comerțului J11/629/1991
Sediu social Str. Braniştei nr. 7, Orş. Bocşa, jud. CARAŞ-SEVERIN, 325300
Telefon 0726312487

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

RUŞTI CARMEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 20.08.2024
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTOSERVICE RAPID SRL după CUI 1042560 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2023
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2023
0 lei
+100.0% vs 2022

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 119.582 lei20112012: 106.307 lei20122013: 110.251 lei20132014: 206.820 lei20142015: 314.103 lei20152016: 363.481 lei20162017: 261.892 lei20172018: 313.483 lei20182019: 339.682 lei20192020: 345.979 lei20202021: 12.782 lei20212023: 0 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 0 lei 0 lei
2022 -62.478 lei
2021 12.782 lei 6.909 lei 1
2020 345.979 lei 34.948 lei 4
2019 339.682 lei -11.952 lei 2
2018 313.483 lei -58.907 lei 4
2017 261.892 lei -86.118 lei 5
2016 363.481 lei 24.628 lei 5
2015 314.103 lei 31.140 lei 7
2014 206.820 lei -4.885 lei 3
2013 110.251 lei -74.419 lei 10
2012 106.307 lei -74.817 lei
2011 119.582 lei -81.258 lei
2010 241.371 lei -72.277 lei 4
2009 172.219 lei -90.772 lei 7
2008 250.089 lei -30.849 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 28.020 din 32.275 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 67.470 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTOSERVICE RAPID SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTOSERVICE RAPID SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTOSERVICE RAPID SRL, cu sediul în Orş. Bocşa, are codul unic de înregistrare (CUI) 1042560, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/629/1991. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, AUTOSERVICE RAPID SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTOSERVICE RAPID SRL?

AUTOSERVICE RAPID SRL (CUI 1042560) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă AUTOSERVICE RAPID SRL în sectorul său?

AUTOSERVICE RAPID SRL ocupă locul 28.020 din 32.275 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTOSERVICE RAPID SRL față de firmele din același domeniu?

AUTOSERVICE RAPID SRL este mai veche decât 100% dintre cele 67.470 firme active cu CAEN 4120.

Este AUTOSERVICE RAPID SRL o firmă activă?

Nu — AUTOSERVICE RAPID SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este AUTOSERVICE RAPID SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare AUTOSERVICE RAPID SRL (CUI 1042560) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în AUTOSERVICE RAPID SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTOSERVICE RAPID SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTOSERVICE RAPID SRL plătitoare de TVA?

Nu, AUTOSERVICE RAPID SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTOSERVICE RAPID SRL?

În anul 2023, AUTOSERVICE RAPID SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTOSERVICE RAPID SRL?

Firmoscop analizează AUTOSERVICE RAPID SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.