Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › COM.DACO-NEW SRL

COM.DACO-NEW SRL

Înființată în 1998 · 28 de ani vechime · Bucureşti Sectorul 6
CUI 10519936 · J40/4350/1998
Atenție sporită Verificat la ANAF · 15 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COM.DACO-NEW SRL
CUI 10519936
Nr. Reg. Comerțului J40/4350/1998
Sediu social Calea PLEVNEI nr. 204-206, et. 1, Bucureşti Sectorul 6, 70000
Telefon 0213127871

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 15 octombrie 2026.

Reprezentanți

ROSCA NECULAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareîntrerupere temporară de activitate
CAEN5211 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 15 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 15 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 15 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COM.DACO-NEW SRL după CUI 10519936 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2008
338.510 lei
ultimul bilanț
Profit net 2008
-19.429 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă-5.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2008 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2008 338.510 lei -19.429 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2008. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2008, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 104 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,74% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 195,15% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,51× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -39,46% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -91,96% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 169.255 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,88× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,26× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 50 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,43% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2008 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2008. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 40 din 1.429 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5211)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 4.865 de firme active din sector
SectorCAEN 5211 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COM.DACO-NEW SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COM.DACO-NEW SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

COM.DACO-NEW SRL, cu sediul în Bucureşti Sectorul 6, are codul unic de înregistrare (CUI) 10519936, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4350/1998. Firma a fost înființată la data de 4 mai 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 5211).

La ultima verificare, COM.DACO-NEW SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2008 a raportat o cifră de afaceri de 338.510 lei și un rezultat net de -19.429 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 15 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COM.DACO-NEW SRL?

COM.DACO-NEW SRL (CUI 10519936) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 15 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă COM.DACO-NEW SRL în sectorul său?

COM.DACO-NEW SRL ocupă locul 40 din 1.429 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5211 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COM.DACO-NEW SRL față de firmele din același domeniu?

COM.DACO-NEW SRL este mai veche decât 53% dintre cele 4.865 de firme active cu CAEN 5211.

Este COM.DACO-NEW SRL o firmă activă?

COM.DACO-NEW SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este COM.DACO-NEW SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COM.DACO-NEW SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COM.DACO-NEW SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COM.DACO-NEW SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COM.DACO-NEW SRL plătitoare de TVA?

Nu, COM.DACO-NEW SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COM.DACO-NEW SRL?

În anul 2008, COM.DACO-NEW SRL a raportat o cifră de afaceri de 338.510 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COM.DACO-NEW SRL?

Firmoscop analizează COM.DACO-NEW SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 15 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.