AUTO PROD SERVICE SRL
Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.
Reprezentanți
Fără reprezentanți în datele publice curente.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 22 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 22 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 22 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 22 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută AUTO PROD SERVICE SRL după CUI 1056727 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-61%).
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 18.200 lei | -167.949 lei | 2 |
| 2024 | 46.400 lei | -124.204 lei | 2 |
| 2023 | 44.725 lei | -52.318 lei | — |
| 2022 | 19.735 lei | -35.869 lei | 2 |
| 2021 | 41.829 lei | 7.346 lei | 2 |
| 2020 | 42.634 lei | -29.494 lei | 2 |
| 2019 | 30.300 lei | -26.727 lei | 1 |
| 2018 | 18.780 lei | -23.461 lei | 1 |
| 2017 | 28.338 lei | -24.561 lei | 1 |
| 2016 | 35.278 lei | -13.230 lei | 1 |
| 2015 | 32.710 lei | -5.440 lei | — |
| 2014 | 26.405 lei | -4.712 lei | 1 |
| 2013 | 14.241 lei | -12.616 lei | — |
| 2012 | 26.583 lei | -513 lei | — |
| 2011 | 25.916 lei | -2.272 lei | — |
| 2010 | 22.789 lei | -2.387 lei | 2 |
| 2009 | 20.206 lei | -13.765 lei | 2 |
| 2008 | 35.611 lei | -22.687 lei | 2 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 8.859 din 9.789 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531) |
| Vechime relativă | mai veche decât 99% dintre cele 15.848 firme active din sector |
| Sector | CAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor → |
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 7 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J11/61/1992 → J1992000061114
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru AUTO PROD SERVICE SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți AUTO PROD SERVICE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
AUTO PROD SERVICE SRL, cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 1056727, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000061114. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).
La ultima verificare, AUTO PROD SERVICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.200 lei și un rezultat net de -167.949 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are AUTO PROD SERVICE SRL?
AUTO PROD SERVICE SRL (CUI 1056727) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.
Ce loc ocupă AUTO PROD SERVICE SRL în sectorul său?
AUTO PROD SERVICE SRL ocupă locul 8.859 din 9.789 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.
Cât de veche este AUTO PROD SERVICE SRL față de firmele din același domeniu?
AUTO PROD SERVICE SRL este mai veche decât 99% dintre cele 15.848 firme active cu CAEN 9531.
Este AUTO PROD SERVICE SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare AUTO PROD SERVICE SRL (CUI 1056727) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este AUTO PROD SERVICE SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, AUTO PROD SERVICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în AUTO PROD SERVICE SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTO PROD SERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este AUTO PROD SERVICE SRL plătitoare de TVA?
Nu, AUTO PROD SERVICE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a AUTO PROD SERVICE SRL?
În anul 2025, AUTO PROD SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.200 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTO PROD SERVICE SRL?
Firmoscop analizează AUTO PROD SERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- GCC ACORD COSTA GRUP S.R.L. · Sat Răcăşdia Com. Răcăşdia · CA 7.978.694 lei
- AUTOTRANS ROIBAN SRL · Orş. Oraviţa · CA 2.588.758 lei
- PACOMIR SERVICE SRL · Orş. Bocşa · CA 2.457.475 lei
- SERVICE CASA AUTO CIPI SRL · Mun. Reşiţa · CA 2.137.375 lei
- S & M PASSION PAINT SRL · Mun. Caransebeş · CA 2.073.390 lei
- LORELAY AUTO STAR SRL · Orş. Oţelu Roşu · CA 1.944.401 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.