Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › TRAVEL CONCEPT SRL

TRAVEL CONCEPT SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Orş. Predeal
CUI 10648558 · J08/632/1998
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRAVEL CONCEPT SRL
Cod fiscal (CIF) RO10648558
Nr. Reg. Comerțului J08/632/1998
Sediu social Str. Avram Iancu nr. 4, Orş. Predeal, jud. BRAŞOV, 505300
Telefon 0747121320

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MĂLUŞEL PETRE-DAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.05.1998
CAEN5610 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRAVEL CONCEPT SRL după CUI 10648558 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
62.574 lei
+95.0% vs 2024
Profit net 2025
-698.528 lei
-64.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1116.3%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.007.244 lei20142015: 1.939.960 lei20152016: 2.870.343 lei20162017: 2.700.873 lei20172018: 3.138.106 lei20182019: 2.875.854 lei20192020: 2.529.511 lei20202021: 3.579.057 lei20212022: 4.706.372 lei20222023: 1.792.152 lei20232024: 32.051 lei20242025: 62.574 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 62.574 lei -698.528 lei 0
2024 32.051 lei -424.025 lei 1
2023 1.792.152 lei 186.468 lei 6
2022 4.706.372 lei 1.481.470 lei 14
2021 3.579.057 lei 1.175.624 lei 23
2020 2.529.511 lei 313.021 lei 23
2019 2.875.854 lei 195.669 lei 28
2018 3.138.106 lei 536.944 lei 22
2017 2.700.873 lei 466.009 lei 31
2016 2.870.343 lei 332.114 lei 29
2015 1.939.960 lei 109.304 lei 28
2014 2.007.244 lei 583.278 lei 29
2013 1.346.056 lei 376.751 lei 30
2012 1.367.728 lei -370.189 lei 26
2011 1.484.300 lei -417.988 lei 28
2010 1.581.436 lei -488.241 lei 33
2009 1.846.548 lei -485.638 lei 33
2008 3.062.940 lei 20.688 lei 39

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 9.547 zile−9.841 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3.617 zile−5.584 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.116,32%+206,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 146,55%+61,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,68×−0,49 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -62,55%−41,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -46,55%−61,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,13×+0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.795 zile−10.625 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -91,27%+1,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.495 din 9.538 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 21.057 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRAVEL CONCEPT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRAVEL CONCEPT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRAVEL CONCEPT SRL, cu sediul în Orş. Predeal, are codul unic de înregistrare (CUI) 10648558, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/632/1998. Firma a fost înființată la data de 9 iunie 1998 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, TRAVEL CONCEPT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 62.574 lei și un rezultat net de -698.528 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRAVEL CONCEPT SRL?

TRAVEL CONCEPT SRL (CUI 10648558) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TRAVEL CONCEPT SRL în sectorul său?

TRAVEL CONCEPT SRL ocupă locul 5.495 din 9.538 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRAVEL CONCEPT SRL față de firmele din același domeniu?

TRAVEL CONCEPT SRL este mai veche decât 96% dintre cele 21.057 firme active cu CAEN 5610.

Este TRAVEL CONCEPT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRAVEL CONCEPT SRL (CUI 10648558) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRAVEL CONCEPT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRAVEL CONCEPT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRAVEL CONCEPT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRAVEL CONCEPT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRAVEL CONCEPT SRL plătitoare de TVA?

Da, TRAVEL CONCEPT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRAVEL CONCEPT SRL?

În anul 2025, TRAVEL CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 62.574 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRAVEL CONCEPT SRL?

Firmoscop analizează TRAVEL CONCEPT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.