Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › STEFY MELY SRL

STEFY MELY SRL

Înființată în 1998 · 27 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 11020755 · J32/597/1998
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEFY MELY SRL
CUI 11020755
Nr. Reg. Comerțului J32/597/1998
Sediu social Str. Anina nr. 1B, Mun. Sibiu, 550215
Telefon 069/237962

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DUMA MELANIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 03.06.2022
CAEN4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEFY MELY SRL după CUI 11020755 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2021
67.499 lei
+320.0% vs 2020
Profit net 2021
-297.857 lei
-2279.0% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-441.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 169.864 lei20102011: 128.909 lei20112012: 116.004 lei20122013: 107.394 lei20132014: 109.944 lei20142015: 115.625 lei20152016: 135.428 lei20162017: 96.180 lei20172018: 106.793 lei20182019: 96.825 lei20192020: 16.074 lei20202021: 67.499 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 67.499 lei -297.857 lei
2020 16.074 lei -12.520 lei 0
2019 96.825 lei 75.264 lei 1
2018 106.793 lei -10.594 lei 1
2017 96.180 lei -17.914 lei 1
2016 135.428 lei 12.463 lei 1
2015 115.625 lei -631 lei 1
2014 109.944 lei 4.868 lei 1
2013 107.394 lei -4.420 lei 1
2012 116.004 lei -19.882 lei 2
2011 128.909 lei -5.110 lei 3
2010 169.864 lei 238 lei 2
2009 148.763 lei -10.056 lei 2
2008 190.468 lei 1.518 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.562 zile−5.723 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -441,28%−363,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Solvabilitatea generală −1,03 active totale ÷ datorii totale
Zile de stocare 0 zile−7.313 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -81,44%−37,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.075 din 1.607 firme active cu bilanț depus (CAEN 4751)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 2.727 firme active din sector
SectorCAEN 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEFY MELY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEFY MELY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEFY MELY SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 11020755, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/597/1998. Firma a fost înființată la data de 29 septembrie 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN 4751).

La ultima verificare, STEFY MELY SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 67.499 lei și un rezultat net de -297.857 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEFY MELY SRL?

STEFY MELY SRL (CUI 11020755) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă STEFY MELY SRL în sectorul său?

STEFY MELY SRL ocupă locul 1.075 din 1.607 firme active cu bilanț depus în CAEN 4751 (Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEFY MELY SRL față de firmele din același domeniu?

STEFY MELY SRL este mai veche decât 79% dintre cele 2.727 firme active cu CAEN 4751.

Este STEFY MELY SRL o firmă activă?

Nu — STEFY MELY SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este STEFY MELY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare STEFY MELY SRL (CUI 11020755) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în STEFY MELY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEFY MELY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEFY MELY SRL plătitoare de TVA?

Nu, STEFY MELY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEFY MELY SRL?

În anul 2021, STEFY MELY SRL a raportat o cifră de afaceri de 67.499 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEFY MELY SRL?

Firmoscop analizează STEFY MELY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.