Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › LINAR ROMANIA SRL

LINAR ROMANIA SRL

Înființată în 1998 · 27 ani vechime · Sat Hodoni Com. Satchinez
CUI 11242719 · J35/1216/1998
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
FalimentDatorii ANAF · 172K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LINAR ROMANIA SRL
CUI 11242719
Nr. Reg. Comerțului J35/1216/1998
Sediu Sat Hodoni Com. Satchinez, Timiş
Telefon 0256270025

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

ZENIT MANAGEMENT SPRL FILIALA TIMIŞ · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Starefaliment
CAEN1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)172.463 lei la 30 iunie 2026
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 172.463 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 4 noiembrie 2025 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · Tribunalul Timiş · dosar 4741/30/2025 4 noiembrie 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LINAR ROMANIA SRL după CUI 11242719 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-25.025 lei
-815.0% vs 2024

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.696.156 lei20142015: 4.480.881 lei20152016: 4.855.197 lei20162017: 4.371.123 lei20172018: 4.094.327 lei20182019: 3.323.355 lei20192020: 3.573.276 lei20202021: 596.733 lei20212022: 240.778 lei20222023: 0 lei20232024: 0 lei20242025: 0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei -25.025 lei
2024 0 lei -2.735 lei
2023 0 lei 168.821 lei 1
2022 240.778 lei 5.677.300 lei 2
2021 596.733 lei -1.474.262 lei 43
2020 3.573.276 lei -2.093.048 lei 109
2019 3.323.355 lei -2.145.505 lei 129
2018 4.094.327 lei -2.058.462 lei 138
2017 4.371.123 lei -1.688.747 lei 157
2016 4.855.197 lei -904.808 lei 158
2015 4.480.881 lei 26.518 lei 140
2014 4.696.156 lei 172.908 lei 145
2013 4.505.115 lei 14.605 lei 152
2012 4.334.725 lei -1.336.923 lei 150
2011 4.467.707 lei 215.311 lei 162
2010 4.451.933 lei 217.653 lei 142
2009 4.422.734 lei 207.936 lei 121
2008 3.117.896 lei 18.980 lei 107

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2015 și 2016, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20152016
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 294,29%+71,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,34×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,45%−1,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -194,29%−71,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -45,84%−34,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.004 din 2.245 firme active cu bilanț depus (CAEN 1413)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 5.280 firme active din sector
SectorCAEN 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LINAR ROMANIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LINAR ROMANIA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LINAR ROMANIA SRL, cu sediul în Sat Hodoni Com. Satchinez, are codul unic de înregistrare (CUI) 11242719, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1216/1998. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1998 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).

La ultima verificare, LINAR ROMANIA SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 172K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -25.025 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LINAR ROMANIA SRL?

LINAR ROMANIA SRL (CUI 11242719) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă LINAR ROMANIA SRL în sectorul său?

LINAR ROMANIA SRL ocupă locul 2.004 din 2.245 firme active cu bilanț depus în CAEN 1413 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LINAR ROMANIA SRL față de firmele din același domeniu?

LINAR ROMANIA SRL este mai veche decât 93% dintre cele 5.280 firme active cu CAEN 1413.

Este LINAR ROMANIA SRL o firmă activă?

Nu — LINAR ROMANIA SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este LINAR ROMANIA SRL în insolvență?

La ultima verificare, LINAR ROMANIA SRL (CUI 11242719) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are LINAR ROMANIA SRL datorii la stat?

La ultima verificare, LINAR ROMANIA SRL figura cu restanțe de 172.463 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în LINAR ROMANIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LINAR ROMANIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LINAR ROMANIA SRL plătitoare de TVA?

Nu, LINAR ROMANIA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LINAR ROMANIA SRL?

În anul 2025, LINAR ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LINAR ROMANIA SRL?

Firmoscop analizează LINAR ROMANIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.