Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brașov › IMPLEX SRL

IMPLEX SRL

Înființată în 1991 · 35 de ani vechime · Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti
CUI 1125037 · J08/1699/1991
Atenție sporită Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IMPLEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO1125037
Nr. Reg. Comerțului J08/1699/1991
Sediu social MARE nr. 87, Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, jud. Braşov, 505800
Telefon 0722259571

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

PLEȘEA IOAN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IMPLEX SRL după CUI 1125037 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
3.019.341 lei
+24,0% vs 2024
Profit net 2025
6.231 lei
-24,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.2%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 641.906 lei20142015: 698.529 lei20152016: 721.834 lei20162017: 743.734 lei20172018: 803.746 lei20182019: 867.307 lei20192020: 986.800 lei20202021: 1.096.651 lei20212022: 1.283.815 lei20222023: 1.645.155 lei20232024: 2.443.977 lei20242025: 3.019.341 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.019.341 lei 6.231 lei 9
2024 2.443.977 lei 8.215 lei 8
2023 1.645.155 lei 11.667 lei 7
2022 1.283.815 lei 28.630 lei 7
2021 1.096.651 lei -53.732 lei 7
2020 986.800 lei 20.511 lei 8
2019 867.307 lei -108.573 lei 9
2018 803.746 lei -89.010 lei 9
2017 743.734 lei -79.007 lei 9
2016 721.834 lei -33.551 lei 8
2015 698.529 lei -39.123 lei 8
2014 641.906 lei 66.299 lei 9
2013 549.666 lei -49.554 lei 10
2012 527.065 lei -65.230 lei 10
2011 526.193 lei -44.611 lei 11
2010 500.648 lei -54.147 lei 8
2009 519.144 lei -52.749 lei 1
2008 555.268 lei -5.203 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 54 de zile−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,21%−0,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 127,14%−2,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,79× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,78%−0,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -27,14%+2,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 335.482 lei+29.985 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,62×+1,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,97×+1,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,25%−0,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 245 din 13.381 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 26.806 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IMPLEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IMPLEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

IMPLEX SRL, cu sediul în Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 1125037, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1699/1991. Firma a fost înființată la data de 19 septembrie 1991 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, IMPLEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.019.341 lei și un rezultat net de 6.231 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IMPLEX SRL?

IMPLEX SRL (CUI 1125037) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă IMPLEX SRL în sectorul său?

IMPLEX SRL ocupă locul 245 din 13.381 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IMPLEX SRL față de firmele din același domeniu?

IMPLEX SRL este mai veche decât 100% dintre cele 26.806 firme active cu CAEN 5630.

Este IMPLEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IMPLEX SRL (CUI 1125037) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IMPLEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IMPLEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IMPLEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IMPLEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IMPLEX SRL plătitoare de TVA?

Da, IMPLEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IMPLEX SRL?

În anul 2025, IMPLEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.019.341 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IMPLEX SRL?

Firmoscop analizează IMPLEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Brașov →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5630 din Brașov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.