Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › ARTA STICLEI SRL

ARTA STICLEI SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Buzău
CUI 1152180 · J10/355/1992
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 1,3 mil. leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARTA STICLEI SRL
CUI 1152180
Nr. Reg. Comerțului J10/355/1992
Sediu social Str. STADIONULUI, bl. 50, sc. B, et. 5, ap. 68, Mun. Buzău
Telefon 721602

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

EXPERT CONT INSOLVENCY SPRL · lichidator judiciarBĂLESCU IONUȚ · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.11.1992
CAEN2313 · Fabricarea articolelor din sticlă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)1.289.894 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 6 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.289.894 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARTA STICLEI SRL după CUI 1152180 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
0 lei
-100.0% vs 2019
Profit net 2024
-50 lei
+100.0% vs 2019

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 836.779 lei20082009: 818.462 lei20092010: 680.297 lei20102011: 1.181.504 lei20112012: 1.639.862 lei20122013: 2.138.206 lei20132014: 1.797.452 lei20142015: 2.462.232 lei20152016: 1.551.007 lei20162017: 1.942.412 lei20172019: 1.149.213 lei20192024: 0 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 0 lei -50 lei
2019 1.149.213 lei -594.040 lei 21
2017 1.942.412 lei -109.545 lei 35
2016 1.551.007 lei -83.573 lei 33
2015 2.462.232 lei 607.908 lei 36
2014 1.797.452 lei 230.365 lei 25
2013 2.138.206 lei 482.434 lei 31
2012 1.639.862 lei 223.278 lei 27
2011 1.181.504 lei 13.578 lei 36
2010 680.297 lei 84.653 lei 6
2009 818.462 lei 62.957 lei 12
2008 836.779 lei -65.282 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 116,7% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,86× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,01%+60,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -16,7% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor −1,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −6,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor -100%−77,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 69 din 75 firme active cu bilanț depus (CAEN 2313)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 150 firme active din sector
SectorCAEN 2313 · Fabricarea articolelor din sticlă →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume289
Dintre care în procedură de insolvență20
Dintre care radiate (închise)250

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 27.11.1992
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 27.11.1992 → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARTA STICLEI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARTA STICLEI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ARTA STICLEI SRL, cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 1152180, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/355/1992. Firma a fost înființată la data de 27 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor din sticlă (CAEN 2313).

La ultima verificare, ARTA STICLEI SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,3 mil. lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -50 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARTA STICLEI SRL?

ARTA STICLEI SRL (CUI 1152180) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ARTA STICLEI SRL în sectorul său?

ARTA STICLEI SRL ocupă locul 69 din 75 firme active cu bilanț depus în CAEN 2313 (Fabricarea articolelor din sticlă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARTA STICLEI SRL față de firmele din același domeniu?

ARTA STICLEI SRL este mai veche decât 99% dintre cele 150 firme active cu CAEN 2313.

Este ARTA STICLEI SRL o firmă activă?

ARTA STICLEI SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ARTA STICLEI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARTA STICLEI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are ARTA STICLEI SRL datorii la stat?

La ultima verificare, ARTA STICLEI SRL figura cu restanțe de 1.289.894 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în ARTA STICLEI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARTA STICLEI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARTA STICLEI SRL plătitoare de TVA?

Nu, ARTA STICLEI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARTA STICLEI SRL?

În anul 2024, ARTA STICLEI SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARTA STICLEI SRL?

Firmoscop analizează ARTA STICLEI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.