Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Buzău › DANCOM 91 SRL

DANCOM 91 SRL

Înființată în 1992 · 33 de ani vechime · Mun. Buzău
CUI 1154040 · J10/2496/1991
Atenție sporită Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DANCOM 91 SRL
CUI 1154040
Nr. Reg. Comerțului J10/2496/1991
Sediu social ARIEŞULUI nr. 3BIS, Municipiul Buzău, 120207
Telefon 038412383

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

COMAN G. EMILIA · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5540 · Baruri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DANCOM 91 SRL după CUI 1154040 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2010
9.099 lei
+37,0% vs 2009
Profit net 2010
-11.533 lei
-37,3% vs 2009

Bonitate financiară

Marjă netă-126.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2010 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 5.600 lei5.600 lei20082009: 6.624 lei6.624 lei20092010: 9.099 lei9.099 lei2010
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2010 9.099 lei -11.533 lei 1
2009 6.624 lei -8.400 lei —
2008 5.600 lei -35.488 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2008–2010). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2010, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.642 de zile−1.686 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 de zile−41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -126,75%+0,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 315,83%+73,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,32×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -31,48%−13,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -215,83%−73,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 9.099 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,25×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,28×+0,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.321 de zile−557 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -51,96%−0,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2010 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2010. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 137 din 267 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5540)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 860 de firme active din sector
SectorCAEN 5540 · Baruri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DANCOM 91 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DANCOM 91 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DANCOM 91 SRL, cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 1154040, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/2496/1991. Firma a fost înființată la data de 27 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Baruri (CAEN 5540).

La ultima verificare, DANCOM 91 SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2010 a raportat o cifră de afaceri de 9.099 lei și un rezultat net de -11.533 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DANCOM 91 SRL?

DANCOM 91 SRL (CUI 1154040) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă DANCOM 91 SRL în sectorul său?

DANCOM 91 SRL ocupă locul 137 din 267 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5540 (Baruri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DANCOM 91 SRL față de firmele din același domeniu?

DANCOM 91 SRL este mai veche decât 98% dintre cele 860 de firme active cu CAEN 5540.

Este DANCOM 91 SRL o firmă activă?

DANCOM 91 SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este DANCOM 91 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DANCOM 91 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DANCOM 91 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DANCOM 91 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DANCOM 91 SRL plătitoare de TVA?

Nu, DANCOM 91 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DANCOM 91 SRL?

În anul 2010, DANCOM 91 SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.099 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DANCOM 91 SRL?

Firmoscop analizează DANCOM 91 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Buzău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5540 din Buzău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.