Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › GROUP STEFI '99 SRL

GROUP STEFI '99 SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni
CUI 11572393 · J39/90/1999
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GROUP STEFI '99 SRL
CUI 11572393
Nr. Reg. Comerțului J39/90/1999
Sediu Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni, Vrancea
Telefon 0745924464

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PĂVĂLUCĂ ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 17.10.2023
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GROUP STEFI '99 SRL după CUI 11572393 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
132.950 lei
+228.0% vs 2021
Profit net 2022
72.808 lei
+151.7% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă54.8%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 28.598 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 18,3%.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 0 lei0 lei20112012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142017: 0 lei0 lei20172020: 35.800 lei36K lei20202021: 40.500 lei41K lei20212022: 132.950 lei133K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 132.950 lei 72.808 lei
2021 40.500 lei 28.921 lei
2020 35.800 lei 29.247 lei
2019 0 lei
2018 0 lei
2017 0 lei 0 lei
2016 0 lei
2015 0 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei
2010 -218 lei
2009 -1.279 lei
2008 -1.005 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 76 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 54,76%−16,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,42%+5,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,65×−0,84 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,67%+0,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 72,34%−4,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,58%−5,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,32×+0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 136,76%−154,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 15.543 din 32.174 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 67.345 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GROUP STEFI '99 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GROUP STEFI '99 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GROUP STEFI '99 SRL, cu sediul în Sat Dragosloveni Com. Dumbrăveni, are codul unic de înregistrare (CUI) 11572393, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/90/1999. Firma a fost înființată la data de 19 martie 1999 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, GROUP STEFI '99 SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 132.950 lei și un rezultat net de 72.808 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GROUP STEFI '99 SRL?

GROUP STEFI '99 SRL (CUI 11572393) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă GROUP STEFI '99 SRL în sectorul său?

GROUP STEFI '99 SRL ocupă locul 15.543 din 32.174 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GROUP STEFI '99 SRL față de firmele din același domeniu?

GROUP STEFI '99 SRL este mai veche decât 97% dintre cele 67.345 firme active cu CAEN 4120.

Este GROUP STEFI '99 SRL o firmă activă?

Nu — GROUP STEFI '99 SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este GROUP STEFI '99 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare GROUP STEFI '99 SRL (CUI 11572393) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în GROUP STEFI '99 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GROUP STEFI '99 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GROUP STEFI '99 SRL plătitoare de TVA?

Nu, GROUP STEFI '99 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GROUP STEFI '99 SRL?

În anul 2022, GROUP STEFI '99 SRL a raportat o cifră de afaceri de 132.950 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GROUP STEFI '99 SRL?

Firmoscop analizează GROUP STEFI '99 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.