Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TRYLON TSF SRL

TRYLON TSF SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 11700417 · J1999003667408
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRYLON TSF SRL
Cod fiscal (CIF) RO11700417
Nr. Reg. Comerțului J1999003667408
Sediu social Spl. Independenţei nr. 319L, et. PARTER, bl. BRUXELLES, sc. C, et. PARTER, Cladirea Bruxelles. intrarea C, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 745795055

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

JOHN PAUL ROYAL · administratorROBERT MICHAEL HARRIS STEVENS · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 04.10.2018
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRYLON TSF SRL după CUI 11700417 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
15.588.520 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
107.713 lei
+119.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector60 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 18.956.915 lei20132014: 16.133.247 lei20142015: 19.043.086 lei20152016: 17.828.429 lei20162017: 13.554.581 lei20172018: 9.568.831 lei20182019: 8.021.036 lei20192021: 12.379.580 lei20212022: 15.627.334 lei20222023: 11.958.962 lei20232024: 17.582.108 lei20242025: 15.588.520 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.588.520 lei 107.713 lei 60
2024 17.582.108 lei -543.611 lei 97
2023 11.958.962 lei -1.869.729 lei 88
2022 15.627.334 lei 2.384.256 lei 96
2021 12.379.580 lei 1.440.025 lei
2019 8.021.036 lei -2.716.575 lei 87
2018 9.568.831 lei -3.052.636 lei 74
2017 13.554.581 lei -27.262 lei 76
2016 17.828.429 lei 445.829 lei 78
2015 19.043.086 lei 1.000.518 lei 82
2014 16.133.247 lei -537.758 lei 83
2013 18.956.915 lei -1.104.248 lei 89
2012 22.729.753 lei -1.471.545 lei 89
2011 32.365.089 lei -148.356 lei 173
2010 18.172.229 lei -1.180.072 lei 171
2009 17.263.128 lei 861.856 lei 125
2008 24.825.507 lei 3.338.593 lei 118

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2010 și 2011, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20102011
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinuda
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 197 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 61 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,69%+3,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 163,12%+7,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,61× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,09%+11,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -59,11%−6,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 259.809 lei+78.550 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,02×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,23×−0,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,72%+3,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 105 din 672 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 8,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 79 din 3.780 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 8.512 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 04.10.2018
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 04.10.2018 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRYLON TSF SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRYLON TSF SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRYLON TSF SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 11700417, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999003667408. Firma a fost înființată la data de 29 aprilie 1999 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, TRYLON TSF SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.588.520 lei și un rezultat net de 107.713 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRYLON TSF SRL?

TRYLON TSF SRL (CUI 11700417) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TRYLON TSF SRL în sectorul său?

TRYLON TSF SRL ocupă locul 79 din 3.780 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRYLON TSF SRL față de firmele din același domeniu?

TRYLON TSF SRL este mai veche decât 97% dintre cele 8.512 firme active cu CAEN 4399.

Este TRYLON TSF SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRYLON TSF SRL (CUI 11700417) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRYLON TSF SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRYLON TSF SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRYLON TSF SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRYLON TSF SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRYLON TSF SRL plătitoare de TVA?

Da, TRYLON TSF SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRYLON TSF SRL?

În anul 2025, TRYLON TSF SRL a raportat o cifră de afaceri de 15.588.520 lei și un număr mediu de 60 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRYLON TSF SRL?

Firmoscop analizează TRYLON TSF SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.