Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GEMEDICA SRL

GEMEDICA SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 11755382 · J40/4468/1999
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăInactiv fiscalDatorii ANAF · 4,9 mil. leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GEMEDICA SRL
CUI 11755382
Nr. Reg. Comerțului J40/4468/1999
Sediu social Str. Opanez nr. 90-92, et. 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0212425262

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TURMAC INSOLVENCY SPRL · administrator judiciarGALEA AUREL CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareinsolvență
CAEN4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)4.911.019 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 4.911.019 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 24 iunie 2026 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Bucureşti · dosar 13889/3/2026 24 iunie 2026
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GEMEDICA SRL după CUI 11755382 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
933.148 lei
-92.0% vs 2020
Profit net 2022
-1.879.982 lei
+71.6% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-201.5%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.244 de firme din Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.332 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-92%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 70.479.464 lei20102011: 97.973.084 lei20112012: 67.730.116 lei20122013: 64.651.113 lei20132014: 74.752.022 lei20142015: 98.030.661 lei20152016: 65.453.395 lei20162017: 30.345.826 lei20172018: 18.167.977 lei20182019: 18.520.841 lei20192020: 12.424.606 lei20202022: 933.148 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 933.148 lei -1.879.982 lei 13
2020 12.424.606 lei -6.613.646 lei 22
2019 18.520.841 lei 10.882 lei 26
2018 18.167.977 lei -550.123 lei 30
2017 30.345.826 lei -357.549 lei 37
2016 65.453.395 lei 4.042.326 lei 49
2015 98.030.661 lei 17.123.045 lei 43
2014 74.752.022 lei 9.677.939 lei 42
2013 64.651.113 lei 4.190.215 lei 41
2012 67.730.116 lei 2.274.957 lei 37
2011 97.973.084 lei 4.588.999 lei 39
2010 70.479.464 lei 3.559.118 lei 30
2009 77.016.307 lei 3.434.230 lei 36
2008 68.308.199 lei 2.354.338 lei 30

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2015 și 2016, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20152016
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14.581 zile+13.461 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9.649 zile+8.741 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -201,47%−148,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 119,42%+21,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,84×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,02%+10,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -26,61%−23,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 71.781 lei−492.974 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,03×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,21×−2,49 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.722 zile+1.587 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -66,76%−32,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 884 din 1.783 firme active cu bilanț depus (CAEN 4646)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 2.682 firme active din sector
SectorCAEN 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GEMEDICA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GEMEDICA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GEMEDICA SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 11755382, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4468/1999. Firma a fost înființată la data de 17 mai 1999 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN 4646).

La ultima verificare, GEMEDICA SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 4,9 mil. lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 933.148 lei și un rezultat net de -1.879.982 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GEMEDICA SRL?

GEMEDICA SRL (CUI 11755382) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă GEMEDICA SRL în sectorul său?

GEMEDICA SRL ocupă locul 884 din 1.783 firme active cu bilanț depus în CAEN 4646 (Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GEMEDICA SRL față de firmele din același domeniu?

GEMEDICA SRL este mai veche decât 92% dintre cele 2.682 firme active cu CAEN 4646.

Este GEMEDICA SRL o firmă activă?

Nu — GEMEDICA SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este GEMEDICA SRL în insolvență?

La ultima verificare, GEMEDICA SRL (CUI 11755382) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are GEMEDICA SRL datorii la stat?

La ultima verificare, GEMEDICA SRL figura cu restanțe de 4.911.019 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în GEMEDICA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GEMEDICA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GEMEDICA SRL plătitoare de TVA?

Nu, GEMEDICA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GEMEDICA SRL?

În anul 2022, GEMEDICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 933.148 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GEMEDICA SRL?

Firmoscop analizează GEMEDICA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.