Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › TANELCRAD SRL

TANELCRAD SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Loc. Broşteni Orş. Broşteni
CUI 11887685 · J33/272/1999
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TANELCRAD SRL
CUI 11887685
Nr. Reg. Comerțului J33/272/1999
Sediu social BARNAR nr. 43, Loc. Broşteni Orş. Broşteni, jud. SUCEAVA, 727221
Telefon 0230575735

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

EUROCONTURI SPRL · lichidator judiciarTIPA ELENA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2006
CAEN1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TANELCRAD SRL după CUI 11887685 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Date insuficiente
fără bilanțuri publice
Cifră de afaceri 2023
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2023
0 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Bilanțul nu conține cifra de afaceri — scorul financiar nu poate fi calculat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 292.728 lei293K lei20082009: 334.511 lei335K lei20092010: 1.283.109 lei1,3 mil. lei20102011: 660.584 lei661K lei20112012: 1.923.474 lei1,9 mil. lei20122013: 1.224.514 lei1,2 mil. lei20132014: 0 lei0 lei20142023: 0 lei0 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 0 lei 0 lei
2014 0 lei 0 lei 0
2013 1.224.514 lei 160.101 lei 0
2012 1.923.474 lei 113.140 lei 8
2011 660.584 lei 4.023 lei 10
2010 1.283.109 lei 1.525 lei 12
2009 334.511 lei 5.863 lei 8
2008 292.728 lei 1.859 lei 14

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 59,8% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,67× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,7× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,17% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor cifra de afaceri ÷ stocuri

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 655 din 797 firme active cu bilanț depus (CAEN 1629)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 2.768 firme active din sector
SectorCAEN 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume101
Dintre care în procedură de insolvență17
Dintre care radiate (închise)77

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TANELCRAD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TANELCRAD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TANELCRAD SRL, cu sediul în Loc. Broşteni Orş. Broşteni, are codul unic de înregistrare (CUI) 11887685, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/272/1999. Firma a fost înființată la data de 28 iunie 1999 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1629).

La ultima verificare, TANELCRAD SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TANELCRAD SRL?

TANELCRAD SRL (CUI 11887685) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă TANELCRAD SRL în sectorul său?

TANELCRAD SRL ocupă locul 655 din 797 firme active cu bilanț depus în CAEN 1629 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TANELCRAD SRL față de firmele din același domeniu?

TANELCRAD SRL este mai veche decât 97% dintre cele 2.768 firme active cu CAEN 1629.

Este TANELCRAD SRL o firmă activă?

Nu — TANELCRAD SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este TANELCRAD SRL în insolvență?

La ultima verificare, TANELCRAD SRL (CUI 11887685) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în TANELCRAD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TANELCRAD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TANELCRAD SRL plătitoare de TVA?

Nu, TANELCRAD SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TANELCRAD SRL?

În anul 2023, TANELCRAD SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TANELCRAD SRL?

Firmoscop analizează TANELCRAD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.