Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › COMPANIA TISEC SRL

COMPANIA TISEC SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 1214100 · J26/1111/1991
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
FalimentInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMPANIA TISEC SRL
CUI 1214100
Nr. Reg. Comerțului J26/1111/1991
Sediu social Str. Nicolae Grigorescu nr. 3, ap. 2, Mun. Târgu Mureş, 540095

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

C.I.I. BOTOŞ IACOB-DORINEL · lichidator judiciar

Identitate

Starefaliment
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 4 martie 2022 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · Tribunalul Specializat Mureş · dosar 67/1371/2022 4 martie 2022
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMPANIA TISEC SRL după CUI 1214100 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 48/100
Cifră de afaceri 2022
26.824 lei
-90.0% vs 2021
Profit net 2022
-25.748 lei
-314.2% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-96.0%
Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.663 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital4.9×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-90%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 844.093 lei20112012: 695.187 lei20122013: 477.753 lei20132014: 541.790 lei20142015: 574.735 lei20152016: 815.554 lei20162017: 671.156 lei20172018: 174.771 lei20182019: 244.022 lei20192020: 146.379 lei20202021: 276.361 lei20212022: 26.824 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 26.824 lei -25.748 lei 1
2021 276.361 lei -6.217 lei 1
2020 146.379 lei -16.477 lei 1
2019 244.022 lei -25.612 lei 2
2018 174.771 lei -14.178 lei 2
2017 671.156 lei 42.529 lei 2
2016 815.554 lei 42.167 lei 2
2015 574.735 lei 51.940 lei 2
2014 541.790 lei 30.752 lei 2
2013 477.753 lei -38.718 lei 4
2012 695.187 lei 21.067 lei 4
2011 844.093 lei 26.384 lei 4
2010 741.443 lei 12.568 lei 4
2009 865.513 lei 32.444 lei 8
2008 1.356.078 lei 45.642 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.796 zile+4.174 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.868 zile+2.563 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -95,99%−93,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,03%+0,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,2× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,89×+0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -35,74%−29,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,07%−4,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,97%−0,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 26.824 lei−249.537 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,06×−0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,18×−0,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.014 zile+1.649 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -48,72%−47,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.248 din 6.687 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 15.005 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMPANIA TISEC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMPANIA TISEC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COMPANIA TISEC SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 1214100, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1111/1991. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, COMPANIA TISEC SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 26.824 lei și un rezultat net de -25.748 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMPANIA TISEC SRL?

COMPANIA TISEC SRL (CUI 1214100) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă COMPANIA TISEC SRL în sectorul său?

COMPANIA TISEC SRL ocupă locul 4.248 din 6.687 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMPANIA TISEC SRL față de firmele din același domeniu?

COMPANIA TISEC SRL este mai veche decât 98% dintre cele 15.005 firme active cu CAEN 4719.

Este COMPANIA TISEC SRL o firmă activă?

Nu — COMPANIA TISEC SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este COMPANIA TISEC SRL în insolvență?

La ultima verificare, COMPANIA TISEC SRL (CUI 1214100) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în COMPANIA TISEC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMPANIA TISEC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMPANIA TISEC SRL plătitoare de TVA?

Nu, COMPANIA TISEC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMPANIA TISEC SRL?

În anul 2022, COMPANIA TISEC SRL a raportat o cifră de afaceri de 26.824 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMPANIA TISEC SRL?

Firmoscop analizează COMPANIA TISEC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.