Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › INTERQ SERVICES SRL

INTERQ SERVICES SRL

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 12498643 · J13/2133/1999
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTERQ SERVICES SRL
CUI 12498643
Nr. Reg. Comerțului J13/2133/1999
Sediu social Str. Frunzelor nr. 10, Mun. Constanţa, 900349
Telefon 0241690834

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

RĂCEANU ADRIAN RADU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 21.07.2016
CAEN6420 · Activități ale holdingurilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTERQ SERVICES SRL după CUI 12498643 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2016
28.000 lei
+565.0% vs 2015
Profit net 2016
25.509 lei
+454.4% vs 2015

Bonitate financiară

Marjă netă91.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 14.888 lei15K lei20082010: 42.105 lei42K lei20102011: 14.726 lei15K lei20112012: 25.593 lei26K lei20122013: 5.069 lei5.069 lei20132014: 0 lei0 lei20142015: 4.209 lei4.209 lei20152016: 28.000 lei28K lei2016
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2016 28.000 lei 25.509 lei 1
2015 4.209 lei -7.198 lei 1
2014 0 lei -13.049 lei
2013 5.069 lei -9.352 lei 1
2012 25.593 lei 8.257 lei 1
2011 14.726 lei -9.128 lei 1
2010 42.105 lei 34.888 lei 1
2009 -17.558 lei 1
2008 14.888 lei -20.471 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2008–2016). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2016, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 146 zile−3.135 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 zile−258 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 91,1%+262,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 318,18%−495,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,31×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 724,48%+879,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -218,18%+495,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 28.000 lei+23.791 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,95×+7,04 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 447,39%+510,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2016. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 90 din 317 firme active cu bilanț depus (CAEN 6420)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 988 firme active din sector
SectorCAEN 6420 · Activități ale holdingurilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTERQ SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTERQ SERVICES SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTERQ SERVICES SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 12498643, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/2133/1999. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Activități ale holdingurilor (CAEN 6420).

La ultima verificare, INTERQ SERVICES SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2016 a raportat o cifră de afaceri de 28.000 lei și un rezultat net de 25.509 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTERQ SERVICES SRL?

INTERQ SERVICES SRL (CUI 12498643) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă INTERQ SERVICES SRL în sectorul său?

INTERQ SERVICES SRL ocupă locul 90 din 317 firme active cu bilanț depus în CAEN 6420 (Activități ale holdingurilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTERQ SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

INTERQ SERVICES SRL este mai veche decât 96% dintre cele 988 firme active cu CAEN 6420.

Este INTERQ SERVICES SRL o firmă activă?

INTERQ SERVICES SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este INTERQ SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTERQ SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTERQ SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTERQ SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTERQ SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Nu, INTERQ SERVICES SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTERQ SERVICES SRL?

În anul 2016, INTERQ SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 28.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTERQ SERVICES SRL?

Firmoscop analizează INTERQ SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.