AUTO CENTIOLA SRL
Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 26 august 2026.
Reprezentanți
RUIU VICENŢIU CRISTIAN · administratorTOPCIOV IOAN · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 26 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 26 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Declarată inactivă fiscal | 26 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 26 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 26 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută AUTO CENTIOLA SRL după CUI 12521711 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2009 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2009 | — | -3.688 lei | — |
| 2008 | 171.750 lei | -4.295 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2008–2009). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2009, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2009 depus la Ministerul Finanțelor.
Poziția în sector
| Vechime relativă | mai veche decât 84% dintre cele 281 firme active din sector |
| Sector | CAEN 5010 · Transporturi maritime și costiere de pasageri → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 05.05.2010
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru AUTO CENTIOLA SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți AUTO CENTIOLA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
AUTO CENTIOLA SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 12521711, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1190/1999. Firma a fost înființată la data de 23 decembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Transporturi maritime și costiere de pasageri (CAEN 5010).
La ultima verificare, AUTO CENTIOLA SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 26 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are AUTO CENTIOLA SRL?
AUTO CENTIOLA SRL (CUI 12521711) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Cât de veche este AUTO CENTIOLA SRL față de firmele din același domeniu?
AUTO CENTIOLA SRL este mai veche decât 84% dintre cele 281 firme active cu CAEN 5010.
Este AUTO CENTIOLA SRL o firmă activă?
AUTO CENTIOLA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.
Este AUTO CENTIOLA SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, AUTO CENTIOLA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în AUTO CENTIOLA SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTO CENTIOLA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este AUTO CENTIOLA SRL plătitoare de TVA?
Nu, AUTO CENTIOLA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTO CENTIOLA SRL?
Firmoscop analizează AUTO CENTIOLA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- MADY AUTOMOBILE SRL · Mun. Timişoara · CA 42.193 lei
- CASTAGNO COMPANY SRL · Mun. Timişoara · CA 0 lei
- CRIS MOTORS SRL · Mun. Timişoara · CA 0 lei
- GIMAR-CARUSO SRL · Mun. Timişoara
- AUTO MAX SRL · Mun. Timişoara
- CIPRIAN AUTOMOBILE SRL · Sat Izvin Orş. Recaş
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 26 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.