Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › 3 IMA EXPO PLUS SRL

3 IMA EXPO PLUS SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 12870460 · J2000002451402
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire 3 IMA EXPO PLUS SRL
CUI 12870460
Nr. Reg. Comerțului J2000002451402
Sediu social Str. Azurului nr. 1, bl. 113 B, sc. 1, et. 5, ap. 31, CAMERA 1, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61191
Telefon 0722511270

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IORDAN CRISTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 25.11.2014
CAEN4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută 3 IMA EXPO PLUS SRL după CUI 12870460 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
88.572 lei
-17.0% vs 2024
Profit net 2025
-69.604 lei
-21.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-78.6%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 807 de firme din Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 38% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 761 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 43.318 lei20142015: 85.571 lei20152016: 138.844 lei20162017: 117.182 lei20172018: 146.986 lei20182019: 158.934 lei20192020: 71.488 lei20202021: 106.784 lei20212022: 73.941 lei20222023: 95.136 lei20232024: 107.238 lei20242025: 88.572 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 88.572 lei -69.604 lei 1
2024 107.238 lei -57.169 lei 1
2023 95.136 lei -45.852 lei 1
2022 73.941 lei -45.438 lei 1
2021 106.784 lei -51.803 lei 1
2020 71.488 lei -11.675 lei 1
2019 158.934 lei -19.864 lei 1
2018 146.986 lei -4.823 lei 1
2017 117.182 lei -15.316 lei 1
2016 138.844 lei -9.713 lei 1
2015 85.571 lei -22.522 lei 1
2014 43.318 lei -15.292 lei 1
2013 86.330 lei -4.264 lei 2
2012 100.281 lei 1.681 lei 2
2011 98.609 lei 799 lei 2
2010 88.521 lei -6.888 lei 2
2009 89.502 lei -23.125 lei 2
2008 28.000 lei -694 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.663 zile+441 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -78,58%−25,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16.977,62%+15.672,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,01×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -2.928,23%−2.720,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -16.877,62%−15.672,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 88.572 lei−18.666 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 37,26×+33,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -43,76%−9,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 950 din 1.999 firme active cu bilanț depus (CAEN 4721)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 6.509 firme active din sector
SectorCAEN 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 25.11.2014
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 25.11.2014 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru 3 IMA EXPO PLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți 3 IMA EXPO PLUS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

3 IMA EXPO PLUS SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 12870460, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000002451402. Firma a fost înființată la data de 5 aprilie 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN 4721).

La ultima verificare, 3 IMA EXPO PLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 88.572 lei și un rezultat net de -69.604 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are 3 IMA EXPO PLUS SRL?

3 IMA EXPO PLUS SRL (CUI 12870460) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă 3 IMA EXPO PLUS SRL în sectorul său?

3 IMA EXPO PLUS SRL ocupă locul 950 din 1.999 firme active cu bilanț depus în CAEN 4721 (Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete), după cifra de afaceri.

Cât de veche este 3 IMA EXPO PLUS SRL față de firmele din același domeniu?

3 IMA EXPO PLUS SRL este mai veche decât 95% dintre cele 6.509 firme active cu CAEN 4721.

Este 3 IMA EXPO PLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare 3 IMA EXPO PLUS SRL (CUI 12870460) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este 3 IMA EXPO PLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, 3 IMA EXPO PLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în 3 IMA EXPO PLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru 3 IMA EXPO PLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este 3 IMA EXPO PLUS SRL plătitoare de TVA?

Nu, 3 IMA EXPO PLUS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a 3 IMA EXPO PLUS SRL?

În anul 2025, 3 IMA EXPO PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 88.572 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu 3 IMA EXPO PLUS SRL?

Firmoscop analizează 3 IMA EXPO PLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.