METCOM INDUSTRIAL SRL
Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 19 august 2026.
Reprezentanți
OLIANO MASSAVORY · administratorIdentitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 19 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Declarată inactivă fiscal | 19 august 2026 |
| Restanțe la bugetul de stat | Figurează cu 376.125 lei | 30 iunie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 19 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută METCOM INDUSTRIAL SRL după CUI 13264101 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Firma nu are bilanțuri publice suficiente pentru un scor.
Firma nu are bilanțuri publice, deci indicatorii nu se pot calcula.
Evoluție financiară
Nu avem bilanț public depus pentru această firmă. Nu e înregistrată în scopuri de TVA, iar plafonul de scutire e 395.000 lei pe an (art. 310 Cod fiscal): peste el, înregistrarea devine obligatorie.
Orientativ. În plafon nu intră operațiunile scutite fără drept de deducere (medical, învățământ), iar o entitate care tocmai a depășit plafonul poate să nu fie încă înregistrată.
ANAF — registrul persoanelor impozabile înregistrate în scopuri de TVA| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| Nu avem bilanțuri publice pentru această firmă. | |||
Poziția în sector
| Vechime relativă | mai veche decât 72% dintre cele 69 firme active din sector |
| Sector | CAEN 5152 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice → |
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 16.01.2003
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru METCOM INDUSTRIAL SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți METCOM INDUSTRIAL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
METCOM INDUSTRIAL SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 13264101, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/7372/2000. Firma a fost înființată la data de 9 august 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN 5152).
La ultima verificare, METCOM INDUSTRIAL SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 376K lei.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 19 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are METCOM INDUSTRIAL SRL?
METCOM INDUSTRIAL SRL (CUI 13264101) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 19 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Cât de veche este METCOM INDUSTRIAL SRL față de firmele din același domeniu?
METCOM INDUSTRIAL SRL este mai veche decât 72% dintre cele 69 firme active cu CAEN 5152.
Este METCOM INDUSTRIAL SRL o firmă activă?
METCOM INDUSTRIAL SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.
Este METCOM INDUSTRIAL SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, METCOM INDUSTRIAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Are METCOM INDUSTRIAL SRL datorii la stat?
La ultima verificare, METCOM INDUSTRIAL SRL figura cu restanțe de 376.125 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.
Pot avea încredere în METCOM INDUSTRIAL SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru METCOM INDUSTRIAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este METCOM INDUSTRIAL SRL plătitoare de TVA?
Nu, METCOM INDUSTRIAL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu METCOM INDUSTRIAL SRL?
Firmoscop analizează METCOM INDUSTRIAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- FIRMAN TRADE SRL · Sector 5 Mun. Bucureşti · CA 1.211.694 lei
- NOVALIS GRUP SRL · Sector 5 Mun. Bucureşti · CA 423.568 lei
- ORVENTO METAL SRL · Sector 5 Mun. Bucureşti · CA 110.604 lei
- COM METALCONF SRL · Sector 5 Mun. Bucureşti · CA 0 lei
- ITAL EUROSERVICE SRL · Sector 1 Mun. Bucureşti · CA 0 lei
- 14 NOIEMBRIE 2004 SRL · Sector 1 Mun. Bucureşti · CA 0 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 19 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.