Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › CHANG FA 2000 IMPEX SRL

CHANG FA 2000 IMPEX SRL

Înființată în 2000 · 25 ani vechime · Sat Pantelimon Orş. Pantelimon
CUI 13506701 · J23/640/2008
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 103K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CHANG FA 2000 IMPEX SRL
CUI 13506701
Nr. Reg. Comerțului J23/640/2008
Sediu social Str. PACII nr. 2D, et. P, Sat Pantelimon Orş. Pantelimon, jud. ILFOV, 77145
Telefon 0723187095

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

YANG LINGLING · administratorCHEN PINGCHANG · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.02.2008
CAEN4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)103.125 lei la 30 iunie 2026
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 103.125 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CHANG FA 2000 IMPEX SRL după CUI 13506701 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2022
638.843 lei
-15.0% vs 2021
Profit net 2022
-148.927 lei
-182.6% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-23.3%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.738 de firme din Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 6,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.822 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 216.468 lei20102012: 600.079 lei20122013: 507.477 lei20132014: 1.195.935 lei20142015: 1.932.546 lei20152016: 1.225.033 lei20162017: 1.638.188 lei20172018: 1.290.371 lei20182019: 1.136.129 lei20192020: 577.196 lei20202021: 752.141 lei20212022: 638.843 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 638.843 lei -148.927 lei 1
2021 752.141 lei 180.349 lei 1
2020 577.196 lei 118.737 lei 1
2019 1.136.129 lei -64.057 lei 1
2018 1.290.371 lei 133.944 lei 2
2017 1.638.188 lei 430.345 lei 2
2016 1.225.033 lei 164.961 lei 1
2015 1.932.546 lei 220.392 lei 1
2014 1.195.935 lei 69.867 lei 1
2013 507.477 lei 45.505 lei 1
2012 600.079 lei 527 lei 1
2010 216.468 lei 37.301 lei
2009 252.800 lei 27.196 lei
2008 330.039 lei 45.382 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 532 zile+83 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 416 zile+48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -23,31%−47,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,77%+1,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,8×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,53×+0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -8,44%−17,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,72%−12,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,85%−2,33 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 638.843 lei−113.298 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,25× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,39×−0,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 937 zile+122 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -18,32%−51,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 934 din 4.065 firme active cu bilanț depus (CAEN 4642)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 6.771 firme active din sector
SectorCAEN 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/10146/2000 → J23/640/2008
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/640/2008 → J40/10146/2000

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CHANG FA 2000 IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CHANG FA 2000 IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CHANG FA 2000 IMPEX SRL, cu sediul în Sat Pantelimon Orş. Pantelimon, are codul unic de înregistrare (CUI) 13506701, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/640/2008. Firma a fost înființată la data de 8 noiembrie 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

La ultima verificare, CHANG FA 2000 IMPEX SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 103K lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 638.843 lei și un rezultat net de -148.927 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CHANG FA 2000 IMPEX SRL?

CHANG FA 2000 IMPEX SRL (CUI 13506701) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CHANG FA 2000 IMPEX SRL în sectorul său?

CHANG FA 2000 IMPEX SRL ocupă locul 934 din 4.065 firme active cu bilanț depus în CAEN 4642 (Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CHANG FA 2000 IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

CHANG FA 2000 IMPEX SRL este mai veche decât 88% dintre cele 6.771 firme active cu CAEN 4642.

Este CHANG FA 2000 IMPEX SRL o firmă activă?

CHANG FA 2000 IMPEX SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CHANG FA 2000 IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CHANG FA 2000 IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are CHANG FA 2000 IMPEX SRL datorii la stat?

La ultima verificare, CHANG FA 2000 IMPEX SRL figura cu restanțe de 103.125 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în CHANG FA 2000 IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CHANG FA 2000 IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CHANG FA 2000 IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, CHANG FA 2000 IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CHANG FA 2000 IMPEX SRL?

În anul 2022, CHANG FA 2000 IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 638.843 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CHANG FA 2000 IMPEX SRL?

Firmoscop analizează CHANG FA 2000 IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.