Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › MAŢU & PUSI SRL

MAŢU & PUSI SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 14004150 · J2001001375137
Atenție sporită Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAŢU & PUSI SRL
CUI 14004150
Nr. Reg. Comerțului J2001001375137
Sediu social Aleea Albatrosului nr. 17, bl. G10, sc. A, et. 3, ap. 309, Mun. Constanţa, 900139
Telefon 0745871430

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

ŞURUBARU MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.06.2001
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAŢU & PUSI SRL după CUI 14004150 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
306.979 lei
+84.0% vs 2024
Profit net 2025
-9.392 lei
+85.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.1%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 142.103 lei20142015: 215.269 lei20152016: 213.930 lei20162017: 154.656 lei20172018: 224.346 lei20182019: 186.513 lei20192020: 104.184 lei20202021: 144.018 lei20212022: 171.346 lei20222023: 109.762 lei20232024: 166.566 lei20242025: 306.979 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 306.979 lei -9.392 lei 3
2024 166.566 lei -63.425 lei 2
2023 109.762 lei -94.191 lei 3
2022 171.346 lei -27.997 lei 3
2021 144.018 lei -44.703 lei 3
2020 104.184 lei -23.489 lei 2
2019 186.513 lei -22.522 lei 4
2018 224.346 lei 11.491 lei 4
2017 154.656 lei -48.823 lei 4
2016 213.930 lei -57.539 lei 5
2015 215.269 lei -4.243 lei 3
2014 142.103 lei 10.038 lei 3
2013 126.031 lei 8.266 lei 3
2012 112.945 lei 1.967 lei 2
2011 118.210 lei 3.873 lei 3
2010 94.261 lei -39.554 lei 2
2009 96.215 lei -11.393 lei 3
2008 117.015 lei -10.244 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 518 zile−403 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,06%+35,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.627,16%−407,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,06× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -35,08%+272,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.527,16%+407,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 102.326 lei+19.043 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 11,47×+3,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,92×−34,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,96%+24,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.140 din 13.548 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 27.172 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAŢU & PUSI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAŢU & PUSI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAŢU & PUSI SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 14004150, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001001375137. Firma a fost înființată la data de 26 iunie 2001 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, MAŢU & PUSI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 306.979 lei și un rezultat net de -9.392 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAŢU & PUSI SRL?

MAŢU & PUSI SRL (CUI 14004150) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MAŢU & PUSI SRL în sectorul său?

MAŢU & PUSI SRL ocupă locul 3.140 din 13.548 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAŢU & PUSI SRL față de firmele din același domeniu?

MAŢU & PUSI SRL este mai veche decât 89% dintre cele 27.172 firme active cu CAEN 5630.

Este MAŢU & PUSI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAŢU & PUSI SRL (CUI 14004150) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAŢU & PUSI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAŢU & PUSI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAŢU & PUSI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAŢU & PUSI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAŢU & PUSI SRL plătitoare de TVA?

Nu, MAŢU & PUSI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAŢU & PUSI SRL?

În anul 2025, MAŢU & PUSI SRL a raportat o cifră de afaceri de 306.979 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAŢU & PUSI SRL?

Firmoscop analizează MAŢU & PUSI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.