Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › DIS ROM SRL

DIS ROM SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 14389006 · J12/41/2002
Atenție sporită Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIS ROM SRL
Cod fiscal (CIF) RO14389006
Nr. Reg. Comerțului J12/41/2002
Sediu social Str. Mărăşeşti nr. 8, Mun. Cluj-Napoca, 400055
Telefon 0744765251

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

SUCIU PETRU · administratorSTUPAR ANCUŢA-DIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.01.2002
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIS ROM SRL după CUI 14389006 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
99.333 lei
-55.0% vs 2024
Profit net 2025
-117.747 lei
-335.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-118.5%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.715 de firme din Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.855 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-55%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 149.931 lei20142015: 199.709 lei20152016: 213.302 lei20162017: 216.135 lei20172018: 150.022 lei20182019: 149.999 lei20192020: 85.793 lei20202021: 155.354 lei20212022: 252.679 lei20222023: 369.882 lei20232024: 219.667 lei20242025: 99.333 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 99.333 lei -117.747 lei 1
2024 219.667 lei 49.999 lei 1
2023 369.882 lei 171.142 lei 1
2022 252.679 lei 106.762 lei 1
2021 155.354 lei 103.418 lei 1
2020 85.793 lei 25.375 lei 1
2019 149.999 lei 70.096 lei 1
2018 150.022 lei 77.435 lei 1
2017 216.135 lei 128.073 lei 2
2016 213.302 lei 113.400 lei 3
2015 199.709 lei 115.948 lei 2
2014 149.931 lei 75.441 lei 2
2013 144.626 lei 37.169 lei 3
2012 93.374 lei 33.113 lei 3
2011 90.552 lei 3.213 lei 3
2010 74.793 lei -59.549 lei 3
2009 69.348 lei -52.249 lei 3
2008 50.948 lei -3.404 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8.934 zile+5.451 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -118,54%−141,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 102,35%+11,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,98×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,96%−7,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2,33%−11,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 99.333 lei−120.334 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,04× cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -51,99%−86,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.497 din 4.232 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 8.191 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume21
Dintre care radiate (închise)11

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIS ROM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIS ROM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIS ROM SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 14389006, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/41/2002. Firma a fost înființată la data de 17 ianuarie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, DIS ROM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 99.333 lei și un rezultat net de -117.747 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIS ROM SRL?

DIS ROM SRL (CUI 14389006) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DIS ROM SRL în sectorul său?

DIS ROM SRL ocupă locul 2.497 din 4.232 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIS ROM SRL față de firmele din același domeniu?

DIS ROM SRL este mai veche decât 91% dintre cele 8.191 firme active cu CAEN 4673.

Este DIS ROM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIS ROM SRL (CUI 14389006) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIS ROM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIS ROM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIS ROM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIS ROM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIS ROM SRL plătitoare de TVA?

Da, DIS ROM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIS ROM SRL?

În anul 2025, DIS ROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 99.333 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIS ROM SRL?

Firmoscop analizează DIS ROM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.