Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › CASA STEFAN SRL

CASA STEFAN SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 14432955 · J38/62/2002
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CASA STEFAN SRL
CUI 14432955
Nr. Reg. Comerțului J38/62/2002
Sediu social Str. Calea lui Traian nr. 181, bl. 12, sc. B, ap. 11, Mun. Râmnicu Vâlcea

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

NISTOR DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 28.10.2024
CAEN5610 · Restaurante
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CASA STEFAN SRL după CUI 14432955 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2023
24.000 lei
0.0% vs 2022
Profit net 2023
-17.641 lei
-187.6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-73.5%
Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.098 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 3.600 lei20112012: 0 lei20122013: 0 lei20132014: 3.600 lei20142015: 22.800 lei20152016: 42.000 lei20162017: 28.500 lei20172018: 24.000 lei20182019: 24.000 lei20192020: 24.000 lei20202022: 24.000 lei20222023: 24.000 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 24.000 lei -17.641 lei 1
2022 24.000 lei 20.135 lei 1
2020 24.000 lei 20.280 lei
2019 24.000 lei 20.486 lei
2018 24.000 lei 20.486 lei
2017 28.500 lei 24.851 lei
2016 42.000 lei 36.387 lei
2015 22.800 lei 18.016 lei
2014 3.600 lei 982 lei
2013 0 lei -3.071 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 3.600 lei -2.293 lei
2010 2.700 lei -33.246 lei 1
2009 12.300 lei -7.740 lei 1
2008 28.220 lei 5.342 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile+23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 54 zile−420 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -73,5%−157,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,07%+2,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 24,59×−38,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -22,15%−39,39 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -21,25%−38,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,93%−2,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 24.000 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -42,06%−670,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.626 din 9.612 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 21.177 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume24
Dintre care radiate (închise)13

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CASA STEFAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CASA STEFAN SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CASA STEFAN SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 14432955, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/62/2002. Firma a fost înființată la data de 7 februarie 2002 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, CASA STEFAN SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 24.000 lei și un rezultat net de -17.641 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CASA STEFAN SRL?

CASA STEFAN SRL (CUI 14432955) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CASA STEFAN SRL în sectorul său?

CASA STEFAN SRL ocupă locul 6.626 din 9.612 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CASA STEFAN SRL față de firmele din același domeniu?

CASA STEFAN SRL este mai veche decât 94% dintre cele 21.177 firme active cu CAEN 5610.

Este CASA STEFAN SRL o firmă activă?

Nu — CASA STEFAN SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CASA STEFAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare CASA STEFAN SRL (CUI 14432955) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CASA STEFAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CASA STEFAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CASA STEFAN SRL plătitoare de TVA?

Nu, CASA STEFAN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CASA STEFAN SRL?

În anul 2023, CASA STEFAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CASA STEFAN SRL?

Firmoscop analizează CASA STEFAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.