Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › BELCAR IMPEX SRL

BELCAR IMPEX SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 14531207 · J04/199/2002
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BELCAR IMPEX SRL
CUI 14531207
Nr. Reg. Comerțului J04/199/2002
Sediu social Str. Corbului nr. 2C, Mun. Bacău, 600350
Telefon 0234579337

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MOCANU IONEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 15.02.2024
CAEN4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BELCAR IMPEX SRL după CUI 14531207 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
265.426 lei
+2.0% vs 2021
Profit net 2022
246.456 lei
+14.0% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă92.9%
Față de sectorpeste 98% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 223 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 10,3%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 2.464 lei20112012: 10.634 lei20122013: 3.176 lei20132014: 3.191 lei20142015: 62.065 lei20152016: 1.077 lei20162017: 9.284 lei20172018: 86.400 lei20182019: 165.700 lei20192020: 299.770 lei20202021: 260.000 lei20212022: 265.426 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 265.426 lei 246.456 lei
2021 260.000 lei 216.248 lei
2020 299.770 lei 182.275 lei
2019 165.700 lei 116.567 lei
2018 86.400 lei 80.980 lei
2017 9.284 lei 11.786 lei
2016 1.077 lei -283 lei
2015 62.065 lei 59.552 lei
2014 3.191 lei 2.714 lei
2013 3.176 lei 2.678 lei
2012 10.634 lei 8.779 lei
2011 2.464 lei -8.371 lei
2010 8.368 lei -7.456 lei 1
2009 14.574 lei -23.243 lei 1
2008 144.554 lei 106.133 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 197 zile−42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 92,85%+9,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−2,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,9%+13,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 99,9%+15,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+2,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,08×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 2.311,43%+1.688,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 230 din 347 firme active cu bilanț depus (CAEN 4663)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 491 firme active din sector
SectorCAEN 4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume31
Dintre care radiate (închise)16

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BELCAR IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BELCAR IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BELCAR IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 14531207, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/199/2002. Firma a fost înființată la data de 22 martie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții (CAEN 4663).

La ultima verificare, BELCAR IMPEX SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 265.426 lei și un rezultat net de 246.456 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BELCAR IMPEX SRL?

BELCAR IMPEX SRL (CUI 14531207) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă BELCAR IMPEX SRL în sectorul său?

BELCAR IMPEX SRL ocupă locul 230 din 347 firme active cu bilanț depus în CAEN 4663 (Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BELCAR IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

BELCAR IMPEX SRL este mai veche decât 88% dintre cele 491 firme active cu CAEN 4663.

Este BELCAR IMPEX SRL o firmă activă?

Nu — BELCAR IMPEX SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este BELCAR IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare BELCAR IMPEX SRL (CUI 14531207) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în BELCAR IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BELCAR IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BELCAR IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, BELCAR IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BELCAR IMPEX SRL?

În anul 2022, BELCAR IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 265.426 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BELCAR IMPEX SRL?

Firmoscop analizează BELCAR IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.