Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › VATAMANIUC SRL

VATAMANIUC SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Orş. Bragadiru
CUI 14659703 · J23/2483/2014
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
FalimentInactiv fiscalDatorii ANAF · 977K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VATAMANIUC SRL
CUI 14659703
Nr. Reg. Comerțului J23/2483/2014
Sediu social Str. Ghioceilor nr. 2B, Orş. Bragadiru, jud. ILFOV, 77025

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

CII BARBU CLAUDIU-ANDREI · lichidator judiciarBARBU CLAUDIU ANDREI · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefaliment
CAEN4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)977.227 lei la 30 iunie 2026
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 24 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 977.227 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 13 octombrie 2022 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Ilfov · dosar 2700/93/2022 13 octombrie 2022
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VATAMANIUC SRL după CUI 14659703 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2021
9.262.318 lei
+3.0% vs 2020
Profit net 2021
182.183 lei
-36.2% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă2.0%
Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 5.208.103 lei20102011: 4.278.370 lei20112012: 3.101.216 lei20122013: 3.515.889 lei20132014: 3.983.026 lei20142015: 3.675.629 lei20152016: 3.327.850 lei20162017: 4.787.192 lei20172018: 6.946.091 lei20182019: 7.760.268 lei20192020: 8.978.638 lei20202021: 9.262.318 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 9.262.318 lei 182.183 lei 4
2020 8.978.638 lei 285.663 lei 4
2019 7.760.268 lei 167.746 lei 4
2018 6.946.091 lei 374.436 lei 4
2017 4.787.192 lei 174.673 lei 5
2016 3.327.850 lei 47.489 lei 5
2015 3.675.629 lei 38.015 lei 5
2014 3.983.026 lei 20.736 lei 5
2013 3.515.889 lei 5.541 lei 4
2012 3.101.216 lei 65.283 lei 4
2011 4.278.370 lei -37.141 lei 4
2010 5.208.103 lei 26.515 lei 4
2009 4.599.433 lei 24.885 lei 4
2008 2.926.315 lei 4.467 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 176 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile−13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,97%−1,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,33%−2,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,61×−0,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,74%−12,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,19%−2,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,67%+2,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.315.580 lei+70.920 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,62× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,12×−0,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 172 zile+20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,32%−1,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2 din 1.121 firme active cu bilanț depus (CAEN 4789)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 8.631 firme active din sector
SectorCAEN 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume246
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)236

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 27.08.2014 → faliment
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Oraş Bragadiru
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4410/2002 → J23/2483/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Bragadiru → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2483/2014 → J40/4410/2002

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VATAMANIUC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VATAMANIUC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VATAMANIUC SRL, cu sediul în Orş. Bragadiru, are codul unic de înregistrare (CUI) 14659703, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2483/2014. Firma a fost înființată la data de 28 mai 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN 4789).

La ultima verificare, VATAMANIUC SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 977K lei. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 9.262.318 lei și un rezultat net de 182.183 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VATAMANIUC SRL?

VATAMANIUC SRL (CUI 14659703) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă VATAMANIUC SRL în sectorul său?

VATAMANIUC SRL ocupă locul 2 din 1.121 firme active cu bilanț depus în CAEN 4789 (Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VATAMANIUC SRL față de firmele din același domeniu?

VATAMANIUC SRL este mai veche decât 92% dintre cele 8.631 firme active cu CAEN 4789.

Este VATAMANIUC SRL o firmă activă?

Nu — VATAMANIUC SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este VATAMANIUC SRL în insolvență?

La ultima verificare, VATAMANIUC SRL (CUI 14659703) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are VATAMANIUC SRL datorii la stat?

La ultima verificare, VATAMANIUC SRL figura cu restanțe de 977.227 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în VATAMANIUC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VATAMANIUC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VATAMANIUC SRL plătitoare de TVA?

Nu, VATAMANIUC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VATAMANIUC SRL?

În anul 2021, VATAMANIUC SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.262.318 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VATAMANIUC SRL?

Firmoscop analizează VATAMANIUC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.