Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SERVPRINVEST SRL

SERVPRINVEST SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 14689160 · J12/1121/2002
Atenție sporită Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERVPRINVEST SRL
CUI 14689160
Nr. Reg. Comerțului J12/1121/2002
Sediu social Bld. 21 Decembrie 1989 nr. 93, ap. 17, Mun. Cluj-Napoca, 400604
Telefon 0264413990

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

SOLOMON VICTOR · administratorGORGAN ILIE DOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.06.2002
CAEN7487 · Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERVPRINVEST SRL după CUI 14689160 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Date insuficiente
fără bilanțuri publice
Cifră de afaceri 2015
ultimul bilanț
Profit net 2015
-1.800 lei
+34.9% vs 2014

Bonitate financiară

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Bilanțul nu conține cifra de afaceri — scorul financiar nu poate fi calculat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 79.028 lei79K lei20082009: 8.241 lei8.241 lei20092010: 4.142 lei4.142 lei20102011: 0 lei0 lei20112012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei2014
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2015 -1.800 lei
2014 0 lei -2.765 lei
2013 0 lei -3.439 lei
2012 0 lei -3.796 lei
2011 0 lei -5.940 lei
2010 4.142 lei -7.211 lei
2009 8.241 lei -10.220 lei
2008 79.028 lei 21.965 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2008–2015). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2015, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 38,13%+1,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,62×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,62×+0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,49%+1,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,54%+0,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,87%−1,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Rentabilitatea costurilor -100% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 566 firme active din sector
SectorCAEN 7487 · Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERVPRINVEST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERVPRINVEST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SERVPRINVEST SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 14689160, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1121/2002. Firma a fost înființată la data de 12 iunie 2002 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (CAEN 7487).

La ultima verificare, SERVPRINVEST SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERVPRINVEST SRL?

SERVPRINVEST SRL (CUI 14689160) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Cât de veche este SERVPRINVEST SRL față de firmele din același domeniu?

SERVPRINVEST SRL este mai veche decât 82% dintre cele 566 firme active cu CAEN 7487.

Este SERVPRINVEST SRL o firmă activă?

SERVPRINVEST SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SERVPRINVEST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERVPRINVEST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERVPRINVEST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERVPRINVEST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERVPRINVEST SRL plătitoare de TVA?

Nu, SERVPRINVEST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERVPRINVEST SRL?

Firmoscop analizează SERVPRINVEST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.