Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › ARROS CONT SRL

ARROS CONT SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Orş. Sovata
CUI 14695455 · J26/459/2002
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARROS CONT SRL
CUI 14695455
Nr. Reg. Comerțului J26/459/2002
Sediu social Str. DEALULUI nr. 10, Orş. Sovata, jud. MUREŞ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

ARROS MARGARETA - ELA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 22.12.2025
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARROS CONT SRL după CUI 14695455 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
47.700 lei
-4.0% vs 2023
Profit net 2024
20.931 lei
-21.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă43.9%
Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 38.870 lei20132014: 47.970 lei20142015: 43.270 lei20152016: 43.750 lei20162017: 37.060 lei20172018: 38.920 lei20182019: 40.100 lei20192020: 40.300 lei20202021: 42.100 lei20212022: 46.706 lei20222023: 49.500 lei20232024: 47.700 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 47.700 lei 20.931 lei
2023 49.500 lei 26.502 lei
2022 46.706 lei 18.199 lei 1
2021 42.100 lei 9.656 lei 1
2020 40.300 lei 15.297 lei 1
2019 40.100 lei 16.719 lei 1
2018 38.920 lei 8.453 lei 1
2017 37.060 lei 12.901 lei 1
2016 43.750 lei 18.567 lei 1
2015 43.270 lei 11.649 lei
2014 47.970 lei 9.358 lei 1
2013 38.870 lei 7.201 lei 1
2012 44.420 lei 6.406 lei 1
2011 33.980 lei -18.035 lei 1
2010 97.190 lei 24.927 lei 2
2009 117.030 lei 56.130 lei 2
2008 79.590 lei 45.943 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 226 zile+197 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 43,88%−9,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,22%+45,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,72×−6,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,39×+1,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,87%−0,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 41,31%−45,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,78%−45,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,94×−0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 108,52%−57,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.364 din 13.383 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 15.306 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARROS CONT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARROS CONT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ARROS CONT SRL, cu sediul în Orş. Sovata, are codul unic de înregistrare (CUI) 14695455, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/459/2002. Firma a fost înființată la data de 14 iunie 2002 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, ARROS CONT SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 47.700 lei și un rezultat net de 20.931 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARROS CONT SRL?

ARROS CONT SRL (CUI 14695455) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă ARROS CONT SRL în sectorul său?

ARROS CONT SRL ocupă locul 11.364 din 13.383 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARROS CONT SRL față de firmele din același domeniu?

ARROS CONT SRL este mai veche decât 90% dintre cele 15.306 firme active cu CAEN 6920.

Este ARROS CONT SRL o firmă activă?

Nu — ARROS CONT SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este ARROS CONT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare ARROS CONT SRL (CUI 14695455) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în ARROS CONT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARROS CONT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARROS CONT SRL plătitoare de TVA?

Nu, ARROS CONT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARROS CONT SRL?

În anul 2024, ARROS CONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 47.700 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARROS CONT SRL?

Firmoscop analizează ARROS CONT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.