Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › CARES PAINTS SRL

CARES PAINTS SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 14852282 · J35/1375/2002
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 2,2 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CARES PAINTS SRL
Cod fiscal (CIF) RO14852282
Nr. Reg. Comerțului J35/1375/2002
Sediu social Str. Rarău nr. 13, Mun. Timişoara, 300620

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TANASA & ASOCIATII S.P.R.L.-FILIALA NEAMT · lichidator judiciar

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)2.203.868 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 2.203.868 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CARES PAINTS SRL după CUI 14852282 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-57.929 lei
+14.3% vs 2023

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 3.027.259 lei20122013: 3.031.449 lei20132014: 3.860.318 lei20142015: 5.888.342 lei20152016: 6.121.213 lei20162017: 5.691.076 lei20172018: 2.120.041 lei20182019: 795.961 lei20192020: 664.480 lei20202021: 607.420 lei20212022: 385.400 lei20222025: 0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei -57.929 lei
2023 -67.626 lei
2022 385.400 lei -65.393 lei 1
2021 607.420 lei -92.738 lei 1
2020 664.480 lei -70.697 lei 1
2019 795.961 lei -83.938 lei
2018 2.120.041 lei -931.867 lei 5
2017 5.691.076 lei -177.997 lei 26
2016 6.121.213 lei 21.617 lei 27
2015 5.888.342 lei 27.307 lei 23
2014 3.860.318 lei 50.100 lei 17
2013 3.031.449 lei 31.499 lei 15
2012 3.027.259 lei 23.407 lei 12
2011 2.007.190 lei 20.344 lei 10
2010 1.609.273 lei 19.010 lei 10
2009 1.408.090 lei 68.919 lei 6
2008 910.800 lei 65.852 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 155,33%+10,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,64× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,65% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -55,32%−10,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor -100% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 352 din 429 firme active cu bilanț depus (CAEN 4675)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 831 firme active din sector
SectorCAEN 4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CARES PAINTS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CARES PAINTS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CARES PAINTS SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 14852282, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1375/2002. Firma a fost înființată la data de 2 septembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4675).

La ultima verificare, CARES PAINTS SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 2,2 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -57.929 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CARES PAINTS SRL?

CARES PAINTS SRL (CUI 14852282) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă CARES PAINTS SRL în sectorul său?

CARES PAINTS SRL ocupă locul 352 din 429 firme active cu bilanț depus în CAEN 4675 (Comerț cu ridicata al produselor chimice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CARES PAINTS SRL față de firmele din același domeniu?

CARES PAINTS SRL este mai veche decât 82% dintre cele 831 firme active cu CAEN 4675.

Este CARES PAINTS SRL o firmă activă?

Nu — CARES PAINTS SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este CARES PAINTS SRL în insolvență?

La ultima verificare, CARES PAINTS SRL (CUI 14852282) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are CARES PAINTS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, CARES PAINTS SRL figura cu restanțe de 2.203.868 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în CARES PAINTS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CARES PAINTS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CARES PAINTS SRL plătitoare de TVA?

Da, CARES PAINTS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CARES PAINTS SRL?

În anul 2025, CARES PAINTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CARES PAINTS SRL?

Firmoscop analizează CARES PAINTS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.