Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Giurgiu › CHIRI SRL

CHIRI SRL

Înființată în 2002 · 24 de ani vechime · Mun. Giurgiu
CUI 14861418 · J2002000258520
Atenție sporită Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CHIRI SRL
Cod fiscal (CIF) RO14861418
Nr. Reg. Comerțului J2002000258520
Sediu social SLOBOZIEI, bl. 2 Gars, sc. B, et. 4, ap. 68, Municipiul Giurgiu
Telefon 0722665873

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

DĂSCĂLESCU ILIE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CHIRI SRL după CUI 14861418 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
152.816 lei
+19,0% vs 2024
Profit net 2025
-83.458 lei
-12,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-54.6%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 891 de firme din Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 22% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 860 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 78.768 lei20142015: 62.926 lei20152016: 85.686 lei20162017: 59.253 lei20172018: 81.569 lei20182019: 56.103 lei20192020: 43.712 lei20202021: 67.806 lei20212022: 82.180 lei20222023: 74.070 lei20232024: 128.115 lei20242025: 152.816 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 152.816 lei -83.458 lei 1
2024 128.115 lei -74.508 lei 1
2023 74.070 lei -74.696 lei 1
2022 82.180 lei -36.465 lei 2
2021 67.806 lei -29.402 lei 2
2020 43.712 lei -25.525 lei 2
2019 56.103 lei -15.713 lei 1
2018 81.569 lei -13.125 lei 1
2017 59.253 lei -15.448 lei 2
2016 85.686 lei -12.666 lei 1
2015 62.926 lei -26.032 lei 2
2014 78.768 lei -25.390 lei 2
2013 90.078 lei -23.216 lei 2
2012 87.874 lei -23.962 lei 2
2011 43.259 lei -25.484 lei 2
2010 56.050 lei -14.403 lei 2
2009 93.542 lei -9.894 lei 2
2008 144.845 lei 27.016 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.512 zile+64 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 84 de zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -54,61%+3,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 744,66%−414,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,13× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -98,21%+71,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -644,66%+414,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 152.816 lei+24.701 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,8×−1,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,11×−7,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 89 de zile+57 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -34,9%+1,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 701 din 801 firme active cu bilanț depus (CAEN 4684)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 931 de firme active din sector
SectorCAEN 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CHIRI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CHIRI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CHIRI SRL, cu sediul în Mun. Giurgiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 14861418, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000258520. Firma a fost înființată la data de 5 septembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4684).

La ultima verificare, CHIRI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 152.816 lei și un rezultat net de -83.458 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CHIRI SRL?

CHIRI SRL (CUI 14861418) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CHIRI SRL în sectorul său?

CHIRI SRL ocupă locul 701 din 801 firme active cu bilanț depus în CAEN 4684 (Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CHIRI SRL față de firmele din același domeniu?

CHIRI SRL este mai veche decât 81% dintre cele 931 de firme active cu CAEN 4684.

Este CHIRI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CHIRI SRL (CUI 14861418) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CHIRI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CHIRI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CHIRI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CHIRI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CHIRI SRL plătitoare de TVA?

Da, CHIRI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CHIRI SRL?

În anul 2025, CHIRI SRL a raportat o cifră de afaceri de 152.816 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CHIRI SRL?

Firmoscop analizează CHIRI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4684 din Giurgiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.