Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › MURFATLAR ROMANIA SA

MURFATLAR ROMANIA SA

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Orş. Murfatlar
CUI 14940805 · J13/2190/2002
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 148 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MURFATLAR ROMANIA SA
Cod fiscal (CIF) RO14940805
Nr. Reg. Comerțului J13/2190/2002
Sediu social Str. Murfatlar nr. 1, Orş. Murfatlar, jud. CONSTANŢA, 905100
Telefon 0241234272

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MAESTRO SPRL · lichidator provizoriuSERBAN RADU GEORGE · reprezentant al persoanei juridiceISPAS NICUȘOR · administrator special

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2006
CAEN4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)147.806.807 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 147.806.807 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MURFATLAR ROMANIA SA după CUI 14940805 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 33/100
Cifră de afaceri 2025
0 lei
-100.0% vs 2024
Profit net 2025
3.203.093 lei
+130.7% vs 2024

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 112.853.343 lei20142015: 124.391.649 lei20152016: 67.915.424 lei20162017: 29.501.760 lei20172018: 25.460.017 lei20182019: -2.040.764 lei20192020: 1.679.360 lei20202021: 2.658.697 lei20212022: 539.652 lei20222023: 689.016 lei20232024: 3.741.726 lei20242025: 0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei 3.203.093 lei
2024 3.741.726 lei -10.425.034 lei 5
2023 689.016 lei -33.552.616 lei 7
2022 539.652 lei -38.098.570 lei 11
2021 2.658.697 lei 433.360 lei 20
2020 1.679.360 lei -11.130.909 lei 27
2019 -2.040.764 lei -8.621.303 lei
2018 25.460.017 lei 11.840 lei 30
2017 29.501.760 lei -50.626.786 lei 79
2016 67.915.424 lei -81.971.421 lei 165
2015 124.391.649 lei 3.548.229 lei 191
2014 112.853.343 lei -29.300.727 lei 231
2013 129.646.548 lei -103.338.734 lei 187
2012 133.829.098 lei 377.572 lei 205
2011 139.737.790 lei 887.282 lei 207
2010 119.053.973 lei 8.277.581 lei 210
2009 119.858.974 lei 450.348 lei 223
2008 110.423.411 lei 185.335 lei 205

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2016 și 2017, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20162017
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidanu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 126,99%−0,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,79× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,31%+1,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -26,99%+0,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor 318,86%+536,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 818 din 934 firme active cu bilanț depus (CAEN 4634)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 1.622 firme active din sector
SectorCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 11.10.2002 → este sub incidența Legii nr. 85/2006

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MURFATLAR ROMANIA SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MURFATLAR ROMANIA SA? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MURFATLAR ROMANIA SA, cu sediul în Orş. Murfatlar, are codul unic de înregistrare (CUI) 14940805, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/2190/2002. Firma a fost înființată la data de 15 octombrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN 4634).

La ultima verificare, MURFATLAR ROMANIA SA figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 148 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de 3.203.093 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MURFATLAR ROMANIA SA?

MURFATLAR ROMANIA SA (CUI 14940805) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă MURFATLAR ROMANIA SA în sectorul său?

MURFATLAR ROMANIA SA ocupă locul 818 din 934 firme active cu bilanț depus în CAEN 4634 (Comerț cu ridicata al băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MURFATLAR ROMANIA SA față de firmele din același domeniu?

MURFATLAR ROMANIA SA este mai veche decât 87% dintre cele 1.622 firme active cu CAEN 4634.

Este MURFATLAR ROMANIA SA o firmă activă?

Nu — MURFATLAR ROMANIA SA figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este MURFATLAR ROMANIA SA în insolvență?

La ultima verificare, MURFATLAR ROMANIA SA (CUI 14940805) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are MURFATLAR ROMANIA SA datorii la stat?

La ultima verificare, MURFATLAR ROMANIA SA figura cu restanțe de 147.806.807 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MURFATLAR ROMANIA SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MURFATLAR ROMANIA SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MURFATLAR ROMANIA SA plătitoare de TVA?

Da, MURFATLAR ROMANIA SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MURFATLAR ROMANIA SA?

În anul 2025, MURFATLAR ROMANIA SA a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MURFATLAR ROMANIA SA?

Firmoscop analizează MURFATLAR ROMANIA SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.