Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › D & C OIL SRL

D & C OIL SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 14944408 · J12/2007/2002
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 397K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire D & C OIL SRL
Cod fiscal (CIF) RO14944408
Nr. Reg. Comerțului J12/2007/2002
Sediu social Str. Bucureşti nr. 70, sc. 3, et. 2, ap. 71, Mun. Cluj-Napoca, 400148

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

PRESTIGIU SPRL · administrator judiciar provizoriuCHERHAȚ GRIGORE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN3832 · Recuperarea materialelor reciclabile sortate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)397.281 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 397.281 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută D & C OIL SRL după CUI 14944408 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2025
1.145.523 lei
-42.0% vs 2024
Profit net 2025
83.062 lei
-78.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.3%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 812 de firme din Recuperarea materialelor reciclabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 864 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-42%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 695.584 lei20142015: 1.218.132 lei20152016: 1.126.742 lei20162017: 1.680.408 lei20172018: 2.046.253 lei20182019: 2.334.967 lei20192020: 1.872.323 lei20202021: 1.272.983 lei20212022: 1.999.286 lei20222023: 2.421.591 lei20232024: 1.966.222 lei20242025: 1.145.523 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.145.523 lei 83.062 lei 7
2024 1.966.222 lei 383.116 lei 7
2023 2.421.591 lei 386.633 lei 9
2022 1.999.286 lei 474.715 lei 8
2021 1.272.983 lei 60.012 lei 7
2020 1.872.323 lei 258.719 lei 7
2019 2.334.967 lei 597.223 lei 10
2018 2.046.253 lei 708.862 lei 9
2017 1.680.408 lei 363.678 lei 7
2016 1.126.742 lei 83.676 lei 3
2015 1.218.132 lei 53.194 lei 2
2014 695.584 lei 116.869 lei 2
2013 362.101 lei -36.882 lei 2
2012 387.180 lei -23.122 lei 2
2011 66.051 lei -9.528 lei 1
2010 -3.225 lei
2009 75.656 lei -23.468 lei 1
2008 99.531 lei -7.266 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 392 zile+304 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 400 zile+301 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,25%−12,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,26%+45,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×−1,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,1×+6,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 47,92%+1,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,21%−20,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,88%−44,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 163.646 lei−117.243 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,72×−0,61 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 24,69×+4,95 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,45%−22,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 151 din 688 firme active cu bilanț depus (CAEN 3832)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 1.601 firme active din sector
SectorCAEN 3832 · Recuperarea materialelor reciclabile sortate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 16.10.2002 → este sub incidența Legii nr. 85/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru D & C OIL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți D & C OIL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

D & C OIL SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 14944408, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2007/2002. Firma a fost înființată la data de 17 octombrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN 3832).

La ultima verificare, D & C OIL SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 397K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.145.523 lei și un rezultat net de 83.062 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are D & C OIL SRL?

D & C OIL SRL (CUI 14944408) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă D & C OIL SRL în sectorul său?

D & C OIL SRL ocupă locul 151 din 688 firme active cu bilanț depus în CAEN 3832 (Recuperarea materialelor reciclabile sortate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este D & C OIL SRL față de firmele din același domeniu?

D & C OIL SRL este mai veche decât 92% dintre cele 1.601 firme active cu CAEN 3832.

Este D & C OIL SRL o firmă activă?

Nu — D & C OIL SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este D & C OIL SRL în insolvență?

La ultima verificare, D & C OIL SRL (CUI 14944408) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are D & C OIL SRL datorii la stat?

La ultima verificare, D & C OIL SRL figura cu restanțe de 397.281 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în D & C OIL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru D & C OIL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este D & C OIL SRL plătitoare de TVA?

Da, D & C OIL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a D & C OIL SRL?

În anul 2025, D & C OIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.145.523 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu D & C OIL SRL?

Firmoscop analizează D & C OIL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.