Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › LUBRICAR SRL

LUBRICAR SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 14960870 · J39/450/2002
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUBRICAR SRL
CUI 14960870
Nr. Reg. Comerțului J39/450/2002
Sediu social Str. Libertăţii nr. 16, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620061
Telefon 0788396112

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TALASMAN ISIDOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.10.2002
CAEN4531 · Lucrări de instalații electrice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUBRICAR SRL după CUI 14960870 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
1.444 lei
-91.0% vs 2021
Profit net 2022
-26.537 lei
+8.8% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-1837.7%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.128 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-91%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 365.426 lei20112012: 451.996 lei20122013: 443.933 lei20132014: 206.040 lei20142015: 163.612 lei20152016: 93.333 lei20162017: 58.638 lei20172018: 57.282 lei20182019: 47.227 lei20192020: 31.750 lei20202021: 16.900 lei20212022: 1.444 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 1.444 lei -26.537 lei 1
2021 16.900 lei -29.100 lei 1
2020 31.750 lei -29.048 lei 1
2019 47.227 lei -36.725 lei 1
2018 57.282 lei -29.574 lei 1
2017 58.638 lei -24.183 lei 1
2016 93.333 lei -36.336 lei 1
2015 163.612 lei -40.452 lei 1
2014 206.040 lei -39.276 lei 2
2013 443.933 lei -12.291 lei 1
2012 451.996 lei -36.607 lei 1
2011 365.426 lei -74.908 lei 1
2010 362.378 lei -64.588 lei 3
2009 434.542 lei -68.346 lei 4
2008 838.327 lei 9.615 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 118.495 zile+106.672 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.837,74%−1.665,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 377,28%+138,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -21,36%−8,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -277,28%−138,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.444 lei−15.456 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,01×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,01×−0,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31.407 zile+28.594 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -94,83%−32,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.107 din 1.318 firme active cu bilanț depus (CAEN 4531)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 2.367 firme active din sector
SectorCAEN 4531 · Lucrări de instalații electrice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUBRICAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUBRICAR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUBRICAR SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 14960870, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/450/2002. Firma a fost înființată la data de 24 octombrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4531).

La ultima verificare, LUBRICAR SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 1.444 lei și un rezultat net de -26.537 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUBRICAR SRL?

LUBRICAR SRL (CUI 14960870) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă LUBRICAR SRL în sectorul său?

LUBRICAR SRL ocupă locul 1.107 din 1.318 firme active cu bilanț depus în CAEN 4531 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUBRICAR SRL față de firmele din același domeniu?

LUBRICAR SRL este mai veche decât 81% dintre cele 2.367 firme active cu CAEN 4531.

Este LUBRICAR SRL o firmă activă?

LUBRICAR SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este LUBRICAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUBRICAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUBRICAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUBRICAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUBRICAR SRL plătitoare de TVA?

Nu, LUBRICAR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUBRICAR SRL?

În anul 2022, LUBRICAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.444 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUBRICAR SRL?

Firmoscop analizează LUBRICAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.