Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › IU.RO. TRANS SRL

IU.RO. TRANS SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 15143394 · J40/708/2003
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IU.RO. TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO15143394
Nr. Reg. Comerțului J40/708/2003
Sediu social Str. Nerva Traian nr. 12, bl. M 37, sc. 1, et. 4, ap. 13, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31046

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

RADU MELA-JENICA · administratorTATU TUDOR-MARIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.01.2003
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IU.RO. TRANS SRL după CUI 15143394 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
204.992 lei
-22.0% vs 2024
Profit net 2025
11.500 lei
+410.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.6%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 291.572 lei20142015: 260.714 lei20152016: 125.123 lei20162017: 172.627 lei20172018: 228.034 lei20182019: 256.708 lei20192020: 178.079 lei20202021: 228.515 lei20212022: 327.917 lei20222023: 315.110 lei20232024: 263.222 lei20242025: 204.992 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 204.992 lei 11.500 lei 1
2024 263.222 lei 2.253 lei 1
2023 315.110 lei 38.105 lei 1
2022 327.917 lei 10.923 lei 1
2021 228.515 lei 9.095 lei 1
2020 178.079 lei -29.596 lei 1
2019 256.708 lei 35.270 lei 1
2018 228.034 lei 11.368 lei 1
2017 172.627 lei -20.058 lei 1
2016 125.123 lei -77.519 lei 1
2015 260.714 lei -66.072 lei 1
2014 291.572 lei -48.619 lei 1
2013 301.428 lei -71.962 lei 1
2012 427.386 lei -66.577 lei 2
2011 239.071 lei -12.890 lei
2010 167.190 lei -6.440 lei
2009 188.728 lei -23.526 lei
2008 288.202 lei 53.997 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 709 zile+134 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 18 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,61%+4,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 343,83%−24,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,29× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,93%+7,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -241,86%+17,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 204.992 lei−58.230 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,77×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 7,08%+5,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26.656 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 74.232 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IU.RO. TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IU.RO. TRANS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IU.RO. TRANS SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15143394, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/708/2003. Firma a fost înființată la data de 22 ianuarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, IU.RO. TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 204.992 lei și un rezultat net de 11.500 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IU.RO. TRANS SRL?

IU.RO. TRANS SRL (CUI 15143394) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă IU.RO. TRANS SRL în sectorul său?

IU.RO. TRANS SRL ocupă locul 26.656 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IU.RO. TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

IU.RO. TRANS SRL este mai veche decât 94% dintre cele 74.232 firme active cu CAEN 4941.

Este IU.RO. TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IU.RO. TRANS SRL (CUI 15143394) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IU.RO. TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IU.RO. TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IU.RO. TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IU.RO. TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IU.RO. TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, IU.RO. TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IU.RO. TRANS SRL?

În anul 2025, IU.RO. TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 204.992 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IU.RO. TRANS SRL?

Firmoscop analizează IU.RO. TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.