Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › A.B.C. 4X4 SRL

A.B.C. 4X4 SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 1514859 · J28/249/1992
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire A.B.C. 4X4 SRL
CUI 1514859
Nr. Reg. Comerțului J28/249/1992
Sediu social Aleea Rozelor nr. 18, bl. 1, sc. B, ap. 14, Mun. Slatina, jud. OLT, 230041
Telefon 0249430405

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CÂRCIUMARU R. ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 14.07.2026
CAEN4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută A.B.C. 4X4 SRL după CUI 1514859 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
413 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
348 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă84.3%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 45.444 lei20132014: 38.750 lei20142015: 41.640 lei20152016: 26.509 lei20162017: 23.025 lei20172018: 14.496 lei20182019: 12.175 lei20192020: 7.773 lei20202021: 8.193 lei20212022: 24.500 lei20222023: 3.697 lei20232025: 413 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 413 lei 348 lei
2024 0 lei
2023 3.697 lei -4.698 lei
2022 24.500 lei -4.993 lei
2021 8.193 lei -1.386 lei
2020 7.773 lei -3.939 lei
2019 12.175 lei 41 lei
2018 14.496 lei -6.191 lei 0
2017 23.025 lei -1.932 lei 0
2016 26.509 lei -2.572 lei 0
2015 41.640 lei 5.697 lei
2014 38.750 lei 3.426 lei 0
2013 45.444 lei -440 lei 0
2012 0 lei 0 lei
2009 17.352 lei -10.993 lei
2008 62.122 lei -5.395 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16.682 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10.403 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 84,26% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,22%−0,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,16× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,86× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,58% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,85% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,78%+0,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,01× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,05× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7.258 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.899 din 3.202 firme active cu bilanț depus (CAEN 4532)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 5.416 firme active din sector
SectorCAEN 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 16 iulie 2026Schimbare stare juridică: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 05.12.2023 → RADIERE din data 14.07.2026
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 05.12.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 05.12.2023 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 05.12.2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru A.B.C. 4X4 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți A.B.C. 4X4 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

A.B.C. 4X4 SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 1514859, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/249/1992. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

La ultima verificare, A.B.C. 4X4 SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 413 lei și un rezultat net de 348 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are A.B.C. 4X4 SRL?

A.B.C. 4X4 SRL (CUI 1514859) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă A.B.C. 4X4 SRL în sectorul său?

A.B.C. 4X4 SRL ocupă locul 2.899 din 3.202 firme active cu bilanț depus în CAEN 4532 (Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este A.B.C. 4X4 SRL față de firmele din același domeniu?

A.B.C. 4X4 SRL este mai veche decât 99% dintre cele 5.416 firme active cu CAEN 4532.

Este A.B.C. 4X4 SRL o firmă activă?

Nu — A.B.C. 4X4 SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este A.B.C. 4X4 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare A.B.C. 4X4 SRL (CUI 1514859) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în A.B.C. 4X4 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru A.B.C. 4X4 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este A.B.C. 4X4 SRL plătitoare de TVA?

Nu, A.B.C. 4X4 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a A.B.C. 4X4 SRL?

În anul 2025, A.B.C. 4X4 SRL a raportat o cifră de afaceri de 413 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu A.B.C. 4X4 SRL?

Firmoscop analizează A.B.C. 4X4 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.